» Poradna » Notebooky

Problém s připojením k wifi

Dobrý den, včera mi přišel notebook https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-gaming-3-1... ale nedaří se mi ho připojit k naší wifi ("k této síti se nedá připojit"), se kterou nemají ostatní zařízení problém. Router jsem zkoušela restartovat ale dělat něco přímo v notebooku se bojím. Když zapojím kabel, internet jde.

Odpovědi na otázku

tyhle lenova co už mám takovou zkušenost mají nějaké horší wifikarty, takže buď reklamace nebo vyměnit wifi kartu. Mám starší model tohoto a sice mi wifi funguje, ale občas nenabíhá a podobně.

Napis aky je to presne router?

Netis WF-2411

davas zle heslo. nieje dovod aby sa novy book nepripojil na wifi kde idu vsetky ostatne zariadenia

Mimo modelu routeru by pomohlo také nastavení zabezpečení wifi - použité šifrování... Pro některá nová zařízení se musí nastavit WPA2 šifrování, jinak se na wifi nepřipojí.

Často stačí na routeru změnit typ šifrování WiFi. Třeba ten tvůj notebook neumí ten konkrétní druh šifrování wifi (nebo ho neumí správně)

Tipl bych si na čistě banální chybu, špatné heslo / nebo špatně vybraná síť SSIDNový notebook nemůže mít tak hrubou chybu, jakou nemožnost připojení do sítě skrze WifiMaximálně zkontrolovat nastavení Wifi v routeru a security vytvořeného hesla -> protokol WPA2 PSK / šifrování AES ccm