» Poradna » Počítačové sítě

Problém s připojením k WDMyCloudEX4

Dobrý den. Omilem jsem si v nastavení mého nas nastavil rychlost připojení na 1gig, problém je v tom že mám jen 100 meg sít (překlik) a tet se tam nemůžu dostat zpět abych to přenastavil. Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Už delší dobu jsem přemýšlel o tom že si koupím rychlejší router, vyřešilo by to ten problém?

Nikdo neví jak ten problém vyřešit, nebo jestly by pomohlo to připojit pžez 1gig router nebo switch?

Pokud máš jenom 100Mb/s síť, můžeš si tam nastavit co chceš a stejně ti to rychleji nepojede...Vyřešit to můžeš koupí routeru s gigabit porty (GLAN) nebo levněji - stačí koupit gigabitový switch za 3 stovky.

Take kdyý tan dám ten switch tak mi ten server zase 100% začne fungovat?

Jak fungovat?? On ti teď snad nefunguje? Přidáním gigabit switche ti bude vše fungovat stejně, pouze přenos souborů v rámci sítě bude rychlejší...

Vždyt jsem to psal v původním dotazu nahoře. Omylem jsem ho nastavil na 1 gig a sit mam jen 100meg a tak přestal fungovat - nepřipojí se.

No tak, než si koupíš ten switch, přepni to zpátky na 100mb/s...

Ehm??? Jak když se nepřipojím takže se do nastavení toho serveru už nedostanu ona se mu nepřiřadí ani ip.

Zresetuj ho do tov. nastavení. Nebo si utíkej koupit ten switch. Nebo ho připoj přímo k PC (má snad gigabit LAN).

Pripojit ho k pc jsem zkusil, dostal moji ip ale do nastaveni prez firefox jsem se nedostal

Tak ho resetni - bude se chovat stejně jako když jsi ho připojil poprvé...

zkusil jsem ho vypnout a zapnout, nepomohlo to.

To není reset do tov. nastavení! Přečti si manuál.

Sry už mi to došlo xD server rebootovanej a funkční. Dík moc za pomoc.