» Poradna » Web a internet

Problém s připojením k internetu

Dobrý den,včera jsem složil nový počítač a dnes se poprvé připojil k síti.Spíše teda nepřipojil. Moje síť mi ukazuje neznámou síť a při diagnostice sítě se mi vypisuje chyba "Adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu ip".Už jsem se koukal na internet jak někteří tuto chybu fixli, ale v mém případě marně.Máte nějaký nápad jak tuto chybu opravit?

Odpovědi na otázku

Buď ti nefunguje router nebo se připojuješ přímo do modemu a provider neakceptuje tvou novou MAC adresu síťové karty protože jsi nerestartoval modem.

V síti je více PC. Ostatní fungují, ten nově složený ne.Modem jsem už několikrát restartoval.

Tak může být na routeru whitelist MAC adres a ta nová tam není... Bez křišťálové koule těžko soudit.

To jsou živé sítě podle článku na živě? oni ukazují sítě? nebos je polil chlastem nebo alpou?

Tak určitěě..

Jaký máš hw?Co tam máš za OS?Nainstaloval jsi všechny potřebné ovladače?

Základní deska: MSI Z370-A PROWin10Mám za to, že jsou všechny nainstalované.

W10 někdy nechce získat IP z DHCP (vymyslí si IP z 169.254.0.0/16) i když ostatní počítače v síti fungují správně. Diskusí kde se to řešilo jsou hromady, ale univerzální řešení není (na otestování že síťovka funguje si nastav IP/masku/bránu ručně).Podívej se na stav služby 'Klient DHCP', zkus jiný ovladač síťové karty (na desce je RTL8111H Gigabit LAN controller) - stáhnout nejnovější ze stránky MSI, nebo Realteku a třeba se to rozjede.

Zaujímavé je, že cez sieťovku IP nastaví dobre, cez wifi 169.... Alebo Tebe sa to stalo aj cez kábel?

Vyzkoušel jsem obojí z toho a ani jedno nefunguje.Nějaké další nápady?