» Poradna » Notebooky

Problém s připojením k internetu

Při připojení notebooku k Wifi mi nejdou načíst téměř žádné internetové stránky. Spustí se mi facebook, seznam, youtube, ale to je tak vše. Ze všech ostatních stránek se mi otevře max jedna z deseti. Pokaždé to hodí chybu ,,DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN,, nebo ,,ERR_NAME_NOT_RESOLVED,,. Při připojení přes kabel vše šlape tak, jak má. V nastavení jsem nic nedělal, chyba se musela stát ze dne na den.Předem moc děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Tak router resetuj a nastav znovu.

Restartovat router (odpojit na chvíli od elektřiny) jsi zkoušel?Co máš nastavené jako DNS-server? IP-adresu routeru? Zkus si v počítači nastavit třeba 8.8.8.8, pokus to začne fungovat, můžeš ji zadat i do routeru do nastavení DHCP serveru.

Někdy zlobí antivir. Zvlášť ESET je občas hravý a laškovný. ☺

Děkuji všem za rady, problém jsem vyřešil. Stačilo v nastavení Wifi, zakliknout ,,získávat IP adresu ze serveru DHCP automaticky,, místo použití konkrétní IP a masky podsítě, co jsem tam do teď měl napsané. Jen nechápu, jak z ničeho nic mohl takový problém nastat.. no hlavně že to jde