Problém s připojením grafické karty

Zdravím,potřebuji poradit.mám graf.kartu http://www.cnews.cz/recenze/asus-geforce-gtx-... ale mám možnost si koupit bazarovou graf.kartu http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... Mám ale problém,jelikož ta graf.karta 285 má zapojený dva 6pinové konektory a ta graf.karta 570 co bych si chtěl koupit,tak potřebuje k zapojení dvojici 6+8pin a já žádnej takovej kabel s konektorem nemám ke zdroji.Zdroj mám tento http://www.czc.cz/seasonic-m12-700-700w/418... a žádnej kablík nebo součástka mi určitě nechybí.Kupoval jsem ho kdysi dávno fungl nový z CZC.Tak bych potřeboval vědět jak to zapojit-jediný konektor který má 8 pinů je připojen k základní desce,jinak mám jen ty 6piny.Díky za radu

Odpovědi na otázku

zapoj jen 6+6

i když to podle článku na netu vyžaduje tu kombinaci 6 a 8 pin? S Gainwardem sdílí Super Overclock provedení kombinaci šesti a osmipinového napájecího konektoru. V této kategorii karet to ale nepokládám za velkou nevýhodu (až do chvíle, než bude spotřeba proti referenční verzi o kus vyšší), dvojici 6+8pin dnes nabízí takřka každý zdroj s výkonem nad 400 W. Nerad bych kupoval něco co mi nepůjde,nebo kvůli tomu ještě dokupoval nějaký jiný zdroj,který takovou kombinaci kenektorů nabízí

tak to vyřeš redukcí, ale 6+6 by mělo stačit

8pin má jen 2 další země navíc. Jinak je to stejné. Ne grafice se to stejně všechno spojuje jen na zem a +12V (6 + 8, prostě všechno).Za kolik máš tu GTX 570? Má to vůbec smysl? Ona docela dost řere, ale výkon na dnešní poměry není už nijak úžasný. Má výkon někde mezi GTX 750 Ti (ta nemá ani jeden 6pin) a GTX 660 (jen jeden 6pin).

Můžu ji mít za 2000Kč je to GIGABYTE GTX 570 OC Ultra ta moje 285 pomalu dodělává,navíc nemá dx11 a do úplně nový grafiky se mi nechce,finance potřebuji jinde takže by mi mohli stačit k připojení jen ty 2- 6piny? nebo dokoupit tu redukci http://www.czc.cz/akasa-ak-cb052-6pin-pcie-...

Ta redukce je zbytečná. Z 6pinu 8pin neuděláš, protože ti tam chybí 2 vodiče, které umožňují vyšší zatížení. Takže praktický přínos bude 0. Zkus to bez ní. Přenese to stejně jako s tou redukcí. Redukci sháněj pouze pokud to nebude fungovat, ale to by to muselo mít nějakou kontrolu, zda jsou zapojeny všechny piny.Každopádně je docela zvláštní, že na zdroji s takovým výkonem žádný 8pin není, škoda.

je tam 1 8-pin ale je připojenej jen k základní desce jako power1

A také se můžeš podívat na aukru na R9 270. Je jich tam hromada a občas stojí podobně jako ta GTX 570. Většinou mají záruku, výkon je vyšší a spotřeba nižší. Teď jsou tam hned 4 od 1kč.U GXT 570 je také většinou hlučné referenční chlazení (ten profukovací fén s jednou turbínou). Tak jestli nějakou bereš, tak alespoň se slušným chlazením (velký pasiv se 2-3 větráky).

Pro představu nějaké aukce z poslední doby:http://aukro.cz/gigabyte-r9-270-oc-2gb-wf... http://aukro.cz/sapphire-amd-radeon-r9-27... Ta druhá je dokonce R9 270X, která má o něco vyšší výkon (blíží se k GTX 760). Levných grafik od AMD se teď prodává hromada, stačí si vybrat.