» Poradna » Počítačové sítě

Problem s pripojeim NB cez mobilnu siet

Zdravim Vas,dnes som potreboval v mimo kancelarie ipripojenie do inetu cez mobilne data LTE + Access point v mobil(AP). Myslel som si, ze problem je v mobilnom tlf., ale ked som skusal pripojenie ineho zariadenia (tablet, domaci NB), tak cez spominany mobil som sa v pohode pripojil. Rovnako pripojenie NB cez domacu WiFi je funckne. Porovnal som nastvenie profilu pre domaci a pracovny NB, tiez som tam nenasiel rozdiel. Nechapem, kde moze byt problem. Skusal som tiez LTE pripojenie cez dalsiieho mobilneho operatora+AP v mobile, rovnako neuspesne. Cez Mobil sa pripajam obcasne, nasatavenia pre jednotlive WiFi som vobec nemenil. Ked moze byt pls. problem v pracovnom NB ? Dakujem za info a ochotu

Odpovědi na otázku

Myslinm, ze som vyriesil problem, Win10 mi zmenil nastavenie nastavenie DNS pre IPV4: Povodne nastavenie z 192.168.x.x na hodnotu 10.x.x.x. Pri nastaveni na DNS 192.168.x.x uz pripojenie "von" do ostatneho sveta funguje.