» Poradna » Mobily

Problém s příjmem TV signálu.

Signál pro TV přijímám z vysílače Buková hora, vzušná vzdálenost od vysílače cca 25 km. Bydlím na panelovém sídlišti, signál přijímám anténou se zesilovačem.Přijímané kanály (stvoly) - 25, 33 ,55, 58. Kanály 25 a 33 jdou bez problému (síla i kvalita 100 %), kanály 55 a 58 jsou problémové (síla ca50-70%, kvalita velmi kolísá (40 až k nule). Zkoušel jsem i dvě pokojové rovněž aktivní antény se stejným výsledkem. TV přijímač mám nový. Na co bych se měl zaměřit? Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Ruší ti to LTE, které je blízko uvedených kanálů.Náprava:- směrová anténa bez zesilovače + LTE filtr

Zkusím ten filtr, asi zatím ke stávající anténě. Děkuji za radu.

Filtr ZA zesilovačem v aktivní anténě je ... platný.

Zaměř se na zprovoznění STA. Možná budou mít zájem i další. ☺

STA je už dávno zlikvidovaná, pro 8 bytů by to bylo asi dost drahé. Navíc někdo má satelit, někdo kabelovku. Asi bych na to byl sám.

Máme v domě 12 partají a společná anténa nás vyšla i s výměnou zásuvek a kabelů na necelých 10.000,- Kč. Všechny vysílané kanály už jedou jen v UHF. O to je to jednodušší. Antény jsou malé a levné. Pro 8 zásuvek stačí obyčejný analogový zesilovač. Vymění se koaxiál a zásuvky. Samozřejmě nesmíte natrefit na zloděje, který si vezme desítku jen za nasměrování antén. ☻

Zdánlivě jednoduché i levné. Ale jednoduché by nebylo přesvědčit ty, kteří s příjmem TV signálu problém nemají.

Pokud je ten analogový zesilovač širokopásmový, tak jsou to vyhozené peníze. Musí tam být kanálové zesilovače, jinak ten celý werk není odolný proti rušení. Zahlcení širokopásmového předzesilovače způsobilo tazateli nemožnost přijímat některé kanály.

Rovnaka vzdialenost, antena vlastnej vyroby HB9CV + 15m koaxu, umiestnena pod strechou, smerovana na vysielac slusneho vykonu Kamzik BA. Nepotrebuje zosilovac, vsetky streamy bez problemov.

Pokojové antény (ne)fungují obdobně, jako kus drátu strčený do konektoru. Jenom jsou elegantnější. Je zcela lhostejné, zda jsou aktivní či pasivní.

LTE filtr + ideálně venkovní antena a kdyžtak zesilovač (a zkontrolovat polarizace na správné natočení anteny)

Zesilovač jedině v případě, že koax je delší jak 20m. Jinak situaci spíše zhorší.

Nepises aku mas silu signalu na kanaloch 55 a 58. Pri problemoch s kvalitou signalu z tej istej koty je vhodne si urobit prieskum antenoveho systemu vyzarovania vysielaca. Idealne treba zohnat mapku ziarenia, alebo pokrytia. Nie kazdy kanal vyzaruje rovnako do vsetkych smerov. Niektore kanaly mozu mat dokoca (aj vyrazne) mensi vykon, tudiz je aj mensie pokrytie. Kvalita kolise v okrajovej oblasti pokrytia a len malokoho napadne, ze to moze kolisat aj podla toho, ako sa vychyluje antena na vysielaci pri roznej sile vetra. Vysoka veza moze mat na vrchole antenoveho systemu nezanedbatelnu odchylku od kolmice, podobne ako vyskove budovy a mrakodrapy. Preto kvalita kolise aj na vnutornych izbovych antenach.Antena na vysielacoch byva malokedy vsesmerova, hlavne v pohranicnych oblastiach sa pouziva strbinova antena, ktora vyzera ako vsesmerova, ale jej vyzarovaci diagram ziarenia je prevazne dovnutra obsluhovaneho uzemia.U mna podobne kolise signal zo 40km vzdialeneho rakuskeho vysielaca. Niektore dni to funguje ok a niekedy sa obraz rozpadava. LTE filter takuto vec nevyriesi. Tym nehovorim, ze u teba by nemusel pomoct, nepoznam detailne signalove pomery u teba.

Sílu signálu na kanálech 55 a 58 jsem v úvodním příspěvku psal: 50 až 70 %. Zítra koupím ten filtr a pak napíšu jak to pomohlo.

Jak chceš v tomhle počasí odmontovat ten předzesilovač u antény? Navíc bývá pohromadě se symetrizátorem jako blok.

Ten zesilovač je součástí antény, nebudu tedy nic demontovat, ale vyzkouším to s filtrem a pak uvidím. Pokud to nepomůže budu zkoušet něco jiného, včetně toho, že si objednám někoho, kdo se vyzná.

Tak to ti bude ten filtr na dvě věci, protože je až za prvkem, který je přetížen. Navíc ten anténní předzesilovač začne pracovat do nereálné zátěže, což mu dodá nestabilitu.Mimochodem - nemáš jako anténu síto?

Síto anténu nemám, je to anténa něco jako pokojová, ale je i venkovní. Ten filtr vyzkouším, mám celkem tři TV na různých místech. Pak napíšu jak jsem dopadl.

Aha, takže prapříčinou je pochybná anténa s malým ziskem. Jo, s malým toho moc nedokážeš

Dle předpokladu filtr nepomohl. Problém jsem ale vyřešil novou pasivní anténou, všechny kanály jedou ve 100% kvalitě.