Problém s přídavným napájením procesoru

Dobrý den, mám objednaný procesor amd ryzen 3 2200g. https://www.alza.cz/amd-ryzen-3-2200g-d525393... K tomu tuto základní desku, která má na sobě 8pin pro přídavné napájení procesoru.https://www.alza.cz/msi-b350m-gaming-pro-d482... Myslel jsem si, že k této sestavě využiji starší zdroj, který mám již doma. Nastal problém....... Zdroj má pouze 24pin a jeden 4pin. Napadlo mně koupit redukce z molex na 4pin a spojit to s 4pinem, který na zdroji už je. Lze to takhle udělat??? Nebo stačí zapojit pouze jeden 4pin? Díky :D

Odpovědi na otázku

vyrobce a typ zdroje?

Mělo by stačit zapojit jen ten 4pin do správné poloviny konektoru na desce. Nicméně zdroj, který má jen 4pin bude asi pěkné ehm..... Nechcete raději koupit něco čemu se dá alespoň trochu věřit?Nedá mě to, ale musím se zeptat, protože to i s tím zdrojem trochu souvisí. Proč kupujete zrovna tuhle předraženou desku? Dají se pořídit levnější a lépe vybavené. Kromě toho by vám zbyly i nějaké peníze na ten zdroj (samozřejmě ne dost na nový, ale nějakou tu stovku by to z ceny srazilo).A nevím z čeho přecházíte, ale když píšete o starých věcech. Víte o tom, že ram do desky se musí použít DDR4? Nemáte doufám doma ještě staré DDR3, které chcete použít. Ty tam nepůjdou!

Nebojte, ramky mám již taky objednané........ Jsou to ddr4. Ze starých věcí chci použít pouze zdroj a ten taky co nejdříve vyměnit. Jak už jste napsal, je to trochu ehm. troch více.......Teď mám: https://www.czc.cz/itek-energy-piv-650-650w/... a časem bych chtěl vyměnit za: https://www.alza.cz/corsair-vs650-white-certi...

Na co potřebujete 650W zdroj? Když kupujete 2200G s integrovanou grafikou, tak předpokládám, že tam bude jen ta. To PC nebude žrát ani 100W. Ten Corsair je sice nová revize, ale ta starší se tady na poradně a na fóru příliš nedoporučuje, protože měla horší kondenzátory a vůbec je to to nejlevnější/nejhorší co Corsair vyrábí. Nicméně už má alespoň 3 roky záruku, myslím, že míval jen 2.Vám by mohla postačovat třeba i CX450M se zárukou 5let. Stačil by i 300W zdroj, ale ty většinou nemívají PCIe kabel pro grafiku, kdyby jste jí někdy chtěl připojit.Důvod proč minulý zdroj měl 650W je ten, že je měl na špatných větvích. Nenašel jsem štítek od toho vašeho, ale našel jsem od jeho příbuzného:https://www.czc.cz/itek-energy-piv-650-650w-... Na +12V (napájí zdroj a grafiku - nejdůležitější větev na zdroji pro PC, jde na největší zátěž) má tento zdroj jen 24A. 12*24 = 288W A i tak bych měl pochybnosti, zda to opravdu umí dodat. Takže je to ve skutečnosti 288W zdroj!!! To, že má na +3,3V 42A je vám putna, protože ji nepoužíváte. Moderní zdroje mají výkon prakticky celý na +12V.

Časem bych chtěl přikoupit i grafickou kartu.

A opět, kolik myslíte že ty karty žerou? Pořád nevidím důvod pro 650W zdroj. K Ryzenu 2200G dáte stejně tak maximálně GTX 1060 6GB. To jsou grafiky které žerou tam max 150W + cca 70W co baští procesor. Když započtu i zbytek PC, tak celkový odběr bude tak maximálně 250W. Spíše ani to ne. Jediné co mě napadá, je zachovat si možnost dvou PCIe kabelů pro grafiky. Nicméně dva konektory pro přídavné napájení mají až opravdu silné a drahé grafiky jako je třeba GTX 1070Ti, ale takový grafika stojí 13tis a i dle výkonu jí asi nebudete kombinovat s nízko-rozpočtovým PC jako je toto.Kromě toho když už tedy takto, tak bych pak zdroj koupil opravdu kvalitní. Např:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/... Ten to všechno hravě utáhne, dokonce ani neroztočí větrák (je totiž semipasivní - > točí větrákem jen když musí). Má taky záruku 10let, což trochu rozdíl vůči třem rokům toho VS.

"Časem bych chtěl přikoupit i grafickou kartu."To neni dobra strategia. Ryzen 3 2200G ma pomerne slusnu grafiku, takze pridat nejaku priemernu nema cenu.A pridat vykonnu taktiez nema cenu, pretoze Ryzen 3 2200G ma na pridavnu graficku kartu len 8 PCIe linek (Intel a Ryzen bez "G" maju 16).

To není zdroj! To je totální odpad, který nemá v PC co dělat. Na to bych si teda nové komponenty nepověsil. Já teda upřímně, tohle bych nepřál ani těm starým...

Vieš vôbec počítať príkon komponentov? Ako písal kolega, stačil by aj 300W zdroj, ale radšej mať výkonejší, aby si časom mohol ísť aj do 2700X s GTX 1070 (ak by si raz chcel 2x Titan Xp, tak vymeníš zdroj, ale hádam to nikdy chcieť nebudeš).1. nedoporučované zdroje: http://forum.zive.cz/viewtopic.php2. ak kvalitný zdroj, tak tiež doporučujem CX450M, alebo Seasonic Focus3. kvalitný 400W zdroj má 6 PIN, 650W zdroj má min 2x 8PIN (300W)

Ten zdroj je totální odpad. Ale nebudu se opakovat, už jsem k němu psal, co vše je na něm špatně:https://www.czc.cz/itek-energy-piv-650-650w/... A rozhodně ho neměň za další nic moc zdroj (i když v porovnání s iTekem je VS výborný). Kup něco, co má alespoň oficiální certifikaci Bronze. Což u Corsairu splňuje vše, kromě nejlevnější řady VS. A bohatě ti stačí i CX450M, který moc nestojí, má záruku 5 let a když na to přijde, má dost výkonu i na podstatně lepší sestavu, než je ta tvoje.

A nějaký kokot Vám dal palec dolů na tu recenzi. Tak doufám, že ten umělec to má doma, a hodně blbou pojistku na požár

Vaše odpověď vůbec nedává smysl.......

Dává, vysvětlovat vám se mi to ale nechce.

Dobře, možná tedy vám. Ale pokuď vím, tohle JE poradna....... Ne místo, kde si z někoho přijdete dělat srandu. To už by bylo lepší, aby jste sem tedy nepsal vůbec...... Čím jste mi pomohl??? Akorát ztrácím čas nad tím, číst a odpovídat vám na takové blbé zprávy...... Nikdo se vás tady neprosí, pokuď si z někoho chcete utahovat, tak z vás samotného, že píšete takové.......ehm, které tady vůbec nemají co dělat........SBOHEM

Vy jste asi silně namistrovanej, že? V předchozím příspěvku byl odkaz na recenzi od kolegy, která byla dosti trefná. Někdo mu k té nepopiratelné recenzi dal záporné hodnocení, takže jsem na to reagoval: "A nějaký kokot Vám dal palec dolů na tu recenzi. ". Nevím, jak velký máte problém s chápáním psaného textu, ale očividně velký, protože ostatním ta jasná návaznost normálně došla. Že se toho chytáte a vztahujete na sebe mne jenom přesvědčuje, že kromě toho, že se v PC nevyznáte, protože vymýšlíte kraviny, tak ani neumíte číst a chápat souvislosti. A ta trapná reakce to dovršila. Takže hošku, si ten šrot doma poskládej, jak je libo. NAZDAR!

Dobře, díky.

To chce zdroj, co má rovnou 8pin. Můžeš tam sice připojit 4pin, ale jen pokud máš CPU s nízkou spotřebou a pouze integrovanou grafiku. Redukce nepoužívej vůbec.

O.K, díky moc.

Takže když to nějakou dobu poběží pouze na integrovanou grafiku, tak stačí 4pin?

4pin není problém ani dlouhodobě. Jde jen o to, že to není zdroj, ale atrapa.

Ano, asi to tak je. Dám na vás a na ostatní lidi, kteří mi tady s tím radí a co nejdříve zdroj vyměním. Díky moc za všechny komentáře a připomínky. Docela jste mi pomohli.Díky

Tak jasně, taky jsem to tak chvíli měl v sestavě, kde je jenom Pentium a jede se na Intel HD grafice. Ale ten zdroj tam byl starší Seasonic, takže poměrně slušný.