Problém s přenosem systému na SSD

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Přemýšlím o koupi SSD disku (256 GB) do mého počítače, ale řeším zde jeden problém. Mám pouze jeden virtualní disk, na kterém mám uloženo vše. Tento disk nemůžu přenést celý, protože by byl příliš velký. Hledal jsem programy, které mi pomůžou s přenosem systému na SSD, ale u všech těchto programů lze kopírovat jeden disk, nelze přenést jenom systém. Jaký je podle vás v mém případě nejjednodušší způsob docílit přenosu systému na SSD? Děkuji Petr

Odpovědi na otázku

Čistá instalace W10 z USB (které ti vytvoří nástroj z webu MS) na SSD je hotová za chvíli a jestli nemáš nějaký podivný HW, tak bude bez problémů. Před instalací starý disk odpoj, nainstaluj systém na SSD po připojení starého disku zpět v UEFI/BIOSu nastav jako první bootovací disk SSDčko.Přepnutím pořadí disků se můžeš vrátit na starý systém když si něco zapomeneš opsat (třeba uložené heslo), dokud z starého disku nesmažeš windows, programy a bootovací oddíl.

Děkuji za odpověď.

Virtuální disk nebo logický oddíl ? buď data zazálohuj ... na disku smaž a na SSD přesuň jen systém a programy a nebo udělej na SSD instalaci čistého systému ...