» Poradna » Počítačové sítě

Problem s postovym serverom, resp. SORBS?

Zdravim, mam problem s tym, ze nas email server je na blackliste SORBS.net..nechapem ako sa tam dostal, kedze pre smtp aj pop protokol ma svoju domenu, lebo co som zatial precital, tak na blacklist by sa dostal v tom pripade, ak nas postovy server ma pridelenu domenu a este aj ISP mu prideli nejaku inu...zevraj sa to da riesit nejakym reverznym DNS zaznamom, ale tomuto nerozumiem, som zacinajuci spravca, tak ak mate niekto skusenosti ako ho dostat z toho blacklistu, budem vam velmi vdacny za kazdu pomoc...Alebo to moze vyriesit ISP?

Odpovědi na otázku

Snad se spojis se spravcem blacklistu, slusne se ho zeptas co bylo za problem, zajistis napravu a pozadas o vyhozeni z blacklistu ne?Nemas treba povoleny relaying pro neautentikovane klienty?MP

relaying pre neautentikovane klienty?? neviem presne o co ide? v active directory mam normalne nahadzanych userov a im som pridelil mailove konta, to je vsetko...