Problém s poklesem FPS u nové grafické karty

Zdravím, chtěl bych se s vámi poradit, dnes jsem si byl koupit novou grafickou kartu a problém poklesu FPS ze 60 na 30 FPS přetrvávají, jsem opravdu zoufalý a nevím kde by mohl být problém... co myslíte? díky za rady//Zde je více info:http://www.zive.cz/poradna/problem-s-fps/sc-... http://www.zive.cz/poradna/problem-s-fps/sc-... http://www.zive.cz/poradna/graficka-karta/sc... //

Odpovědi na otázku

Co tahle nějaké specifikace PC /GRAFIKY/ ? Jinak ti nikdo neporadí...

moje grafika je ted momentálně Ge force GTX 1060OC 6GB,192bit

Tak pokud máš jen tu grafiku na stole, tak se divím i tomu, že máš vůbec nějaké FSP.Vypiš celou svojí sestavu (stačí screen z HWinfo). Včetně PŘESNÉHO typu zdroje (najdeš na jeho štítku), monitoru a způsobu, jak je připojený.

Grafická karta Ge Force GTX 1060 6G GdddR5, Dual Fan,OC, DL-DVI-D,HDMI.Procesor: CPU AMD FX-8350 VISHERA(8 core,4,0Ghz,16MB,SocketAM3Zdroj mám ZD SEVENTEAM Cilense MOdular 720W 80 PLUS Bronze 12FA ještě něco mám poslat?

Přjide ti, že je to vše?"Vypiš celou svojí sestavu (stačí screen z HWinfo). Včetně PŘESNÉHO typu zdroje (najdeš na jeho štítku), monitoru a způsobu, jak je připojený."Poku se s tím nechceš vypisovat, udělej ten screen. Jen ten monitor a jeho připojení budeš muset napsat sám, protože to v HWinfo není.

Nevím jak tady mám dát screen, když tady není možnost přidat soubor,a zdroj jsem přesně opsal z faktury

teď si mě vážně rozesmál. On tě tu vede za ručičku jak co udělat a ty takto inteligentně zaperlíš

cože?

neumíš ani opakovaně číst, žádal tě o výpis z HWinfa či podobného programu.

Co bylo za GPU předtím? Použil jsi DDU a pak nainstaloval nejnovější ovladače z webu Nvidie?

ano nainstaloval jsem si ovladače nové

Na procesoru mám 60-80°C v zátěži podtaktování nemám ( Intel Core i5 2.20 GHz )To samé i u grafiky při zátěži 80-100°C ( AMD Radeon ™ R7 M360 ) [Notebook]Jediné co se mi podtaktuje je grafika při 100°C ale to je tak na 5s...Rada: Vidíš že se podtaktovává? Koupit chladič 150W = vyřešenoCo GPU? Teploty? Stahni si a nainstaluj Hardware monitor http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... A SpeedFanhttp://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Nápis sem teploty PŘED a PŘI a PO S teplotami + taktovaní (nafoť například na telefon)

Speed fan mám a můžu ti říct naprosto přesně, že při zátěži mám GPU 43°a CPU 75°, když jsem hrál gta 5 tak 5 min bez problémů, pak mi to začalo padat zhruba po 2 min z 60 FPS na 30FPS a opakovalo se to

a před zátěži má grafika 29° a CPU 42° kontroloval jsem to u Speedfanu

Když si nahodil grafiku do PC udělal si reinstal OS ? aktualizaci biosu ?a stažení nových ovladačů ? s Nvidia ? Procesor bych neřešil jestli má opravdu 70C tal to +- normální u AMD FX,,,nezapomeň že i bordel v OS má na hraní vliv,,, stačí něco špatně a máš propady hned,

Když jsem tam dal novou grafiku, tak jsem musel v biosu zadat tu novou grafiku, pak jsem nainstaloval ovladače přes CD a pak jsem stáhl přes nvidi nový ovladač ... to mám kvůli tomu přeinstalovat celý windows?

Jestli to neuděláš tak můžeš udělat klidně i 20 článku tady a nikdo ti nepomůže,,,, proto že ''odborníci'' tady budou radit milion programu které zase,rou OS ještě víc,,, a DOKUD NEVYLOUČÍŠ bordel v OS není se čeho chytnout,,, BTW na ovladače s CD si se měl vykašlat, a mít rovnou v disku uložený ovladač stažení s Nvidia....ale stejně bys měl problém,,,BTW nemusíš reinstalovat OS ale problém nevyřešíš dej na mně a klidně ti může radit celé živě '''''

Mám SSD disk :) a ty hry mám na něm, problém zůstal stejný

Ty jsi opravdu nenažrané hovado v podobě FX-8350 dal do kancl desky, která je ráda, že sem tam udýchá trochu zatížený X2?https://www.czc.cz/asrock-n68c-gs4-fx-nforce... FX potřebuje pořádnou desku. V těchto sračkách často neudrží takty, protože na něj prostě nestačí. Zapni si nějaký program, který ti zaznamená frekvenci CPU v čase a něco si zahraj. Pokud zjistíš, že během hry frekvence padala k 1400MHz, tak máš vítěze - odpadní deska.

A ještě taková drobnost:http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS4%20FX/Jak vidíš (spíš jak nevidíš), FX-8350 ani není mezi podporovanými CPU. Deska totiž oficiálně zvládá jen 95W procesory (a i u těch doufá, že nebudou moc vytěžovány). Z FX umí jen 4jádra:FX-4100 (95W)FX-4150 (95W)FX-4300 (95W)FX-4320 (95W)A ty tam plácneš 125W CPU, který to ani neumí a ještě se divíš. Buď rád, že už to neshořelo úplně. I to totiž nepodporované procesory ve slabých deskách umí:http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... Pokles fps je jen důsledek toho, že deska dělá co může, aby neshořela!

Ty jsi Matěj, viď.. ???.. WiQiX by od tebe zasloužil pochvalu a poděkování , že přišel na tu příčinu tvého "zoufalství" Takže se dle toho zařiď..

Hlavní příčina je v tom, že toto je první dotaz, kdy jsme se dozvěděli, co má za desku. Kdyby to napsal už v listopadu, měl to už 3 měsíce vyřešené a nejspíš by ani nekupoval novou grafiku, protože by zjistil, že ta GTX 960 má najednou výkonu až až...Otázkou je, co teď s tím. Novou a pořádnou AM3+ desku bych už nekupoval ani omylem. TO bych se raději všeho zbavil a koupil alespoň B250 + G4560 + 8GB DDR4. Lépe rovnou i5-7400 / i5-7500 (nebo AM4, pokud bude mít na hry smysl). Nemá smysl investovat do prakticky mrtvé platformy z roku 2011, když AM4 vyjde co nevidět. I s tím levným G4560 bude mít nesrovnatelně lepší výsledky než s uškrceným FX-8350.

..jj.. naprostý souhlas..

Díky za rady, počítač mi skládal kamarád a jak vidím tak asi blbě..., bohužel já se v tom nevyznám, tak jsem nevěděl...a dá se teda koupit základní deska do které mi budou sedět ty mé komponenty?

Dá, ale jak už jsem psal, AM3+ už léta přesluhuje a teď jde konečně do důchodu. Opravdu do něj chceš cpát další prachy?Slušná deska pod FX vypadá třeba takto (pokud tedy nemáš malou mATX bednu):https://www.czc.cz/gigabyte-ga-990x-gaming-s... Jistě si na první pohled všimneš podstatně silnějšího napájení okolo CPU, navíc opatřeného chladičem, než je na té tvé.Ale podle mě by bylo lepší to FX poslat do světa. To samé RAM a desku (cca 4000,- za to snad dostaneš) a koupit něco nového.Jinak pokud ti někdo koupil tuto desku s tím, že do toho osadí FX-8350, tak to byl opravdu idiot, co by neměl na cizí PC vůbec hrabat.

Díky , už teď jsem měl problém prodat starou grafiku ..., Myslím si že tu co jsi mi doporučil,by měla být dobrá k tomu procesoru i grafice a ram a mám velkou bednu , ale záleží jestli ty komponenty budou sedět do ní všechny :)

Budou, je to stále to samé. Jsou to standardní komponenty. Pro tebe se prakticky liší jen tím, že deska zvládne podstatně vyšší zátěž a má bohatší a modernější výbavu.

Díky za rady :) a doufám, že problém vymizí, myslím si že nemám špatné komponenty, nechci je měnit, věřím, že to pojede jak má :)

Pokud byl jediný problém ta deska, tak ano. Ale pokud ti tam kamarád zprznil ještě něco dalšího, co jsi zatím nenapsal, tak kdo ví.

No myslím, že to bude v té desce..., uvidím po vyměnění , každopádně ji koupit musím :)