» Poradna » Ostatní

Problém s počítačem

Zdravím předem říkám ze nejsem žádný expert přes pocitace. Ale jde o to ze mám jeden problém který trvá celkem delší dobu jde o to ze když hrají na PC tak se mi někdy stane ze se mi ten cely počítač sekne a hodí mi to modrou obrazovku s čísly atd... Občas se mi to stane jen třeba bouchnu do stolu na kterém mám PC a sekne se a zase ta modra obrazovka s čísly atd... Nevíte náhodou někdo co by mohlo byt špatně v tom PC ? Nebo to zjistí az v opravne ??

Odpovědi na otázku

Pokud ti to takto reaguje na bouchnutí, tak to naznačuje, že má něco špatný kontakt. Jediné, co můžeš udělat, tak všechno, co je v patici, konektoru a podobně vytáhneš, otřeš kontakty (nejlépe klůckem namočeným v lihu, či izopropylu) a znovu řádně usadíš. P.S. Tím "všechno" mám na mysli paměti, desky ve slotech a napájecí konektory, možná kabely k diskům, na procesor raději nesahej a drobotina, jako je USB, napájení ventilátorů a podobná verbež na tohle nemá vliv.

Pokud bouchneš do stolu s PC a HDD zrovna běží, nejspíš ten HDD poškodíš ... udělal bych test HDD.

Díky za rady