» Poradna » Ostatní

Problém s počítačem a se synem

Dobrý den, už delší dobu si všímám, že můj syn, kterému je 13 let hraje každý den na PC téměř 6 hodin v kuse. O víkendech je to skoro 2x tolik a kord teďko o prázdninách. Celý Štědrý den strávil hraním na PC se svými kamarády, které ani nikdy neviděl. Nechápu tedy, jak je může považovat za kamarády. Celou dobu na PC tráví hraním hry Kal of Duty 2. Se svými "kamarády" má založený nějaký "klan", což je jakýsi jejich tým. Hraní berou jako sport. Snažila jsem se ho několikrát od počítače dostat jenže po každý si našel cestu, jak se k PC dostat. Jeden čas chodil skoro půl roku do PC herny, kde hrál onu hru, jindy jí zase hrál u kamaráda a dokonce jsem se dozvěděla, že jí můžou hrát i ve škole. Nechápu, jak je toto možné. Nepoučí se, pořád u PC, ve škole špatný známky, na jakou chce pak jít školu? To jako bude první z naší rodiny, který nebude mít vysokou školu? Už teď je první, který dostal trojky na vysvědčení! Nejradši bych ho poslala (a asi o letní prázdniny pošlu) do nějaký ho odvykacího centra. Je něco vůbec takového v ČR? Zajímal o by mě, co si o tom myslíte vy. Jelikož syn mě za toto "vyhrožování" nazval jedním druhem dobytka.

Odpovědi na otázku

Já si umím představit řadu větších problémů.
Existují různé nemoci, které jsou obtížně léčitelné.
Ani to radši nevyslovím.
CoD 2 mu může pomoct tak leda v dějepise - období 2.sv.války.
Já bych asi trvala na tom, že musí plnit své povinnosti domácí a školní.
A pokud jsou splněné, ať dělá, co uzná za vhodné, pokud tím nepřekročí hranice dané trestním zákoníkem - alespoň.

Omezit mu cas traveny na PC. Ma 13 roku. Ja si nedokazu predstavit, ze bych ve 13 letech neposlechl rodice.

Mno taky ty. Ale ty dnesni spratci te uz klidne poslou nekam.

Tak to by si na mne mohl takový puboš zkusit! Nestačil by se divit, jak ve skutečnosti scény z akčních filmů bolí!

Tak ta hlaska o tom, ze jako jediny z rodiny nebude mit VS me vylozena dostala. A kvuli tehle hlasce jsem zcela na strane syna, protoze jestli musi takovyhle kecy porad poslouchat tak uz na truc bych nedelal nic jinyho nez hral COD.

Na druhou stranu k tematu. Tim, ze hraje hry mate aspon jistotu, ze venku z nudy nekouri, nekrade a podobny veci co jsou urcite horsi jak hrat COD. Navic ve 13 letech by meli rodice mit hlavni slovo tzn. na pc max. X hodin. Pokud toto nedokazou naridit tak je nekde chyba. "Nechápu tedy, jak je může považovat za kamarády." - vetsina z nich budou lepsi kamaradi nez lidi co zna osobne uz jen proto, ze s nema travi cely dny a maji spolecny konicek. Jak tady nekdo psal, ze se z COD dozvi neco z dejepisu je totalni blbost ;) predpokladam, ze to bylo psano ironicky. A dalsi co, pokud by byl opravdu dobry v te hre, tak se daji vydelat aji nejaky penize, ovsem v cesku to neni zadnej zazrak.

Vsetko zavisi na rodicoch. S detmi treba travit vsetok volny cas a nie ich zatvarat do izby nech si robia co chcu aby bol od nich pokoj. Co trebars navsteva kina, klziska, lyzovanie, sankovanie, dovolenka na horach a pod. ?

Možná mu trochu ukázat smět k nějakému sportu do nějakého sportovního klubu. Tam by taky našel kamarády, ale hlavně - pochopil by jaké hodnoty vyznávají rodiče a když je ještě dítě tak by je možná částečně přijal ...

znam x lidi co nedokoncili vysku, protoze veskery cas venovali hranim her.

Pravděpodobně byste měla vyhledat psychologa Vy a vám vysvětlil, co sním. Sice Váš syn to asi s hraním třeba přehání, ale podle formy, kterou jste situaci popsala tak asi moc v obraze ani Vy nebudete.

Rozhodně si ujasněte jak to je. Jestli pokud je zalezlí v pokoji u počítače tak skutečně jen hraje.

Jediná věc kterou považuji ve vešem textu za blbost je …..se svými kamarády, které ani nikdy neviděl. Nechápu tedy, jak je může považovat za kamarády…. Takže s lidmi se vídí dnes a denně kamarád být musí? Ale odkdy? Proč i naši prapředci si s někým dopisovali s kým se nikdy neviděli a považovali je za kamarády \ přátele ? Počítač pouze zkracuje vzdálenosti a zrychluje komunikaci.

Jinak osobně téhle story nevěřím , myslím že jste ji založil pro pobavení , obsahuje pár drobných detailů které nejdou do sebe.

89.102.171.xxx?

Je spousta VŠ,na který se dostane i se 4-kama. Ostatně na VŠPV Vyškov nebyla inteligence žádoucí ani před 40 lety a se znalostí CoD by většinu absolventů výrazně převyšoval...

Ano, produkty se nazývaly (I odznak odpovídal): Promovaný Inteligent Československé Armády...inu,...pozemní vojsko...

Tak tohle je problém. Pokud by jej někdo vyřešil, tak by to bylo skoro na nobelovku.
Dotaz je psaný v ženském rodě - co tomu říká otec?
Ten teenager asi potřebuje finanční podporu - co to zkusit touto cestou.
Co takhle vymyslet pro něj nějaký problém který by musel řešit na počítači - a za vyřešení mu slíbit nějaký obolus.
Nebo třeba se domluvit se školou, aby jim dávali nějaké na počítači řešitelné úkoly?

Řeči o VŠ nechte stranou, každej jí mít nemůže

A co se týče času. Tak pokud máte Win7, tak co takhle použít rodičovský zámek (účet jde omezit na dobu od-do / dny); snad se tak tato funkce jmenuje. Pokud nechcete vytvářet účty, tak zaheslovat aktuální (silné heslo, ne třeba Vaše jméno, atd. na to syn přijde).

Kdo to vážně řešíte, zřejmě jste upozornění na IP přehlédli. Takže znovu a polopatě:
http://www.zpovednice.cz/detail.php...

Třeba se to bude někomu hodit,ale COD nejde spustit pod právy uživatele,takže nahodit účet uživatele a admina zaheslovat

vsak lepsi nez ty pubertacky, co porad sedi na fb, a maji stovky pratel. a verte ze kdyby vas syn nehral hry, tak mel dalekovetsi problemy, treba jako ja, zadna divka se mnou si nechce ani psat a ja se utrapuji k smrti.

Mám syna 14 let (a další děti 7 a 1). Jednou jsem mu řekl, že když bude mít maximálně dvojky, tak ať si dělá ve volném čase co chce. Na vysvědčení má jednu dvojku a přijde ze školy a hodí tašku a jede 6 a vice hodím on-line hry. Kontakt s rodinou na úrovni klinické smrti. A teď mi poraďte jak tohle mám omezit, aby z něho byl normální kluk a neměl mě tam největší nulu ve svým životě, když mu ten internet proste zruším. A zajímají mě jen zkušenosti ze života a ne chytráci co mají šestileté děti a přesně věci jak to budou dělat dobře až ta doba příjde. Díky