» Poradna » Ostatní

Problém s plug and play

Ahoj,k vánocům sem dostala novou webkameru.Je to plug nad play kamera takže neměla žádný instalační CD.takže sem jí podle návodu zapojila ale nic se nestalo...v systémovejch požadavkach je napsáno,že podporuje Windows XP (SP2) nebo vyšší s dostupným USB portem.Já mám SP3,ale když webku zapojím,prostě to nic nedělá,na skype nebo na icq se ukazuje že webkamera je zaneprázdněná nebo ,že jí musím připojit i když je připojená.Prosím poraďte

Odpovědi na otázku

Zkusit jiný kabel.

Jak jako jiný kabel?

Nevěřte všemu, co se píše - tj. to, že to je plugnplay nemusí nutně znamenat, že to bude fungovat bez drivěrů (rozdíly mezi teorií a praxí jsou leckdy úděsné) - co to je za typ webkamery?

Takhle to vypadá http://www.google.cz/search

Nemám rád webkamery, když potřebuji něco nahrát přímo do PC, používám normální malou kamču (SONY), na malém stativu, píchnu ji do PC a není problém, prostě funguje jako webkamera, ale má optický zoom, neseká obraz, dobré barevné podání (a navíc může sama záložně nahrávat na kartu) apod., ty webkamerky je aušus největší.

Tak ale tady je to zase otázka peněz kamarád se na to koukal a řikal že je to ten největší zmetek co sem mohla dostat ale já nevim no já sem na tohle úplně levá :D

Tak teraz co? Vymenis kamarata, alebo kameru?

Kamaráda bych kuli takový blbosti nikdy nevyměnila

90% těhle levných kamer má vždy stejný čip (Pixart 100 nebo 110), ten čip je známý několika věcmi, je levný, hodně problémový, ale taky tím, že ovladače na něj má skoro všechno (kromě XP a níže). Prohlášení výrobce tak není úplně pravdivé, ale na počítači připojeném k internetu si Vista i 7 stáhnout ovladač (Linux má podporu od jádra 2.4). Bohužel na backport ovladače do databáze pro XP se MS jako obvykle vybod. Jediný způsob jak to pod XP rozchodit je připojit k systému kde to funguje, zjistit řádně typ čipu (takže rozhodně ne ve Windows) a najít ovladač pro XP

OT: ...MS se vybod? Opravdu?

mmmm co?