Problém s pevným diskem

Dobrý den, potřebuji poradit. Zapnul jsem dneska svůj notebook, a první zaznamenaný problém byl, že se trošičku sekal. S tím jsem si dokázal poradit, ale později mi naskočilo okénko hlasící "Systém Windows zjistil problém s pevným diskem" a doporučují mi zálohování. To, s čím bych potřeboval poradit je, jak špatně na tom můj disk je. Přikládám log z programu CrystalDiskInfo, aby bylo lehčí posouzení: ----------------------------------------------------------------------------CrystalDiskInfo 7.5.1 (C) 2008-2018 hiyohiyo Crystal Dew World : https://crystalmark.info/---------------------------------------------------------------------------- OS : Windows 7 Home Premium SP1 [6.1 Build 7601] (x64) Date : 2018/02/19 14:48:28-- Controller Map ---------------------------------------------------------- + ATA Channel 0 (0) [ATA] - ST1000LM024 HN-M101MBB ATA Device + ATA Channel 1 (1) [ATA] - HL-DT-ST DVDRAM GTC0N ATA Device + AMD SATA Controller (IDE Mode) [ATA] - ATA Channel 0 (0) - ATA Channel 1 (1) - DAEMON Tools Lite Virtual SCSI Bus [SCSI]-- Disk List --------------------------------------------------------------- (1) ST1000LM024 HN-M101MBB : 1000,2 GB [0/0/0, pd1] - st---------------------------------------------------------------------------- (1) ST1000LM024 HN-M101MBB---------------------------------------------------------------------------- Model : ST1000LM024 HN-M101MBB Firmware : 2AR10001 Serial Number : S2U5J9FCC15416 Disk Size : 1000,2 GB (8,4/137,4/1000,2/1000,2) Buffer Size : 8192 KB Queue Depth : 32 # of Sectors : 1953525168 Rotation Rate : 5400 RPM Interface Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Prehistorická sestava: chybí SSD.Líný HDD, naštěstí na odchodu do křemíkového nebe.Co s tím?Nejvyšší čas nahradit původní HDD novým SSD, dokud je původní HDD ještě čitelný => schopný kopírování obsahu do SSD. (Resp. to chtělo už před 8 lety.)Pracovat s líným HDD -> jen pro masochisty.Výběr SSD:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Já nevím, proč sem každý hrne takový výpisy. Dej sem ten obrázek z Crystal disk.Problém máš s podezřelými sektory a zbytek nehodlám luštit.Pusť na disk Sea tools z flešky. Ten nejdelší test a pak se uvidí jak to dopadlo.https://www.seagate.com/support/downloads/seatool...

Ved to tam mas napisane ako je na tom ten disk.Health Status : ŠpatnýInformacia "Health Status" ma celkovo 3 stupne.- dobrý- podozrivý- špatný

Mě nezajímá status. Ani se nehodlám prokousávat hromadou zbytečných údajů pro tyto účely.Mě zajímá mnou vyhodnocený smart a z toho udělaný závěr co dál.

K tvojmu vstupu som nemal ziadnu poznamku.

Já poněkud podrážděně reaguji na to, že tam mám napsané jak je disk na tom. Přes víkend se takto postižený disk podařilo postavit na nohy (do konce školního roku) až na dalekém Slovensku.A taky to měl mít za sebou podle Crystal disku.Jinak nic proti tobě.