Problem s pc

Dobry vecer,mam problem zo svojim sekundarnym pc,problem je ze prestal reagovat,najprv som mal po nejakej dobe BSOD,potom len hlaska system windows sa obnovil po neocakavanej chybe,ci chcem skontrolovat chyby(launch repair)skontroloval som,ziadne nenaslo,,medzitym pri restartoch mam zelene pruhy cez monitor,vymenil som aj graficku kartu(radeon hd4730 za geforce 7600GT).skusal som preinstalovat windows7,ale nesla mi klavesnica,ked som chcel pozriet v biose usb legacy uz mi nenabehol ani obraz(napojene cez dvi-hdmi redukciu k tv LED LG 32)ziadny signal,ramky som vybral zacalo mi to pipat,potom som skusil jednu,aj druhu,bezo zmeny,zdroj tiez vymena,ale uz len tu raz ticho len ventilatory pocut,alebo v najlepsom jedno pipnutie,lenze obraz uz nenaskoci.spravil som aj clear Cmos.nejaka rada?asi to vyhodim,ked nic.vdaka.zostava:Windows 7,Core2 duo E6750,2,66,HDD Maxtor 160Gb(predtym HDD WD 500GB),Grafika:Geforce 7600GT(predtym Ati 4730)Zdroj:Rasurbo 550W(predtym fortron 400W),Doska:Asrock 4 core esata2Ram:2x1GB Kingston DDR2,667.je to kopa srotu,ale na net mi to stacilo.

Odpovědi na otázku

no minimalne 6 rokov ma,je to zdrojom?

Tomu co tam máte bych se štítil říkat zdroj

Tak dakujem vymenim snad to pojde.dik za rady este raz.

Zdroj určitě vyměňte, kupte nějaký solidní od Seasonicu nebo Corsairu - takový zdroj se Vám bude hodit, až se rozhodnete pro upgrade na nový stroj, přeci jen C2D a GT7600 jsou letité. Solidní zdroj Vám totiž výborně poslouží jak v tomto, tak v novém PC. Hlavně se prosím vyhněte značkám jako Evolveo, Eurocase, WhiteEnergy...

super dik za info,nejaky tip od 40- 50€?

Tip je jasny - za tyhle penize zdroj rozhodne nekupovat a priplatit si e9.90 za tohle: https://www.alza.sk/corsair-cx450-d4164788.htm . Tohle je totiz kvalitativni minimum.

dakujem za tip.

Ja bych to spis videl i na vadu zakladni desky, ale to by chtelo otestovat, nicmene odpovida to, ze MB propojuje vsechny komponenty (alespon co se komunikace tyce), no a jak maji problemy pameti, hdd, grafika apod., tak bych rekl, ze je problem v zakladni desce, presneji v chipsetu, ktery zarizuje komunikaci. Ale nerikam to na 100%, zkusil bych ji v jinem, ale komponentove kompatibilnim systemem.

rozmyslal som aj nad tym,predsa len ta doska nie je kvalitna,a uz ma roky,to je okrem zdroja co som nevymenil,kondenzatory sice nema nafuknute,ale je fakt dost mozne ze dosluzila.skusim este ten zdroj kupit,v najhorsom ho vyuzijem na iny pc,a uvidim.vdaka za postreh.

V zadnem pripade automaticky nekupujte zdroj. Je to sice straslivy kram, ale nemusi byt pricinou tech potizi. Nejdriv to overte s nejakym slusnym zapujcenym zdrojem.

vsak alza zapujcuje na 14 dni :)