» Poradna » Programy

Problém s PC ( procesor )

Ahoj chtěl bych poradit , Nevím jestli někdo bude vědět ale mám problém s PC, dnes ráno jsem zapl PC a všiml jsem si že procesor jede na 50 % i když by měl jít jen na 1 %. Nejsem až tak blbý tak jsem se podíval do správce úloh a do spuštěných procesů ale nic tam není až na SVCHOST.exe.

Odpovědi na otázku

https://en.wikipedia.org/wiki/Svchost.exeZjistěte, která služba to způsobuje, pak můžeme řešit dál. Ve správci úloh pravým na svchost.exe a "přejít ke službě", jestli se nepletu.

Ano to jsem našel ale nejsem nějaký profík takže jak poznám která služba to způsobuje ? ale jinak děkuji za radu

a co napsat co to je zač

V těch službách to našlo -Audioendpointbuilder-cscservis-dot3svc-homegrouplistener-netman-pcasvs-sysmein-trkwks-uxsms-wdisystemhost-wlansvc

a co je to za CPU?

CPU Ti vyťažuje akýsi windows driver. Poslal by som ho do virustotal.com (kde sa nachádza zistíš napr. aj cez system explorer, alebo aj cez vlastnosti

1. otestuj PC na virusy: MBAM, MS malicious, ESET online.....2. vypni win update a zistíš či vyťaženie klesne. Ak áno, bolo to tým3. tiež by ma zaujímal typ CPU

omg C2D co chceš víc? bud rád že to ještě spustíš

Tak zatím jel furt tak jak měl ale prostě ze dne na den se stalo toto

E7600 nie E2160, takže použiteľný by mohol byť ak nechce MBAM, MS Malicious, Defender, ESET online scanner, videohovor a teamviewer dokopy. Nedávno sa tu niekto dušoval, že aj E6300 je použiteľný a ako som videl, potiahne aj fHD h265

Konečne normálny screen1. obrázky radšej na ctrlv.cz alebo postimage.org 2. na budúce pri otázke na vyťaženie CPU zoraď úlohy podľa CPU a nie RAM3. E7600 nie je na dnešnú dobu ideálny aj keď zase na kanc. prácu môže byť4. som zvedavý čo za driver Ti vyťažuje CPU. Vieš čo je to za proces?

Díky za radu a asi pochvalu ale typuji že procesor zatěžuje svchost.exe zabírá nejvíc z procesů kromě systému ale nevím to jistě vada může být i jinde a je mi jedno ž emůj PC není zas ideální ale na moje požadavky stačí. ale děkuji ti za radu ale furt nevím kde je vada už jsem zkusil 3 antivirusi a ani jeden nic nenašel :(

https://ctrlv.cz/wLmqInak si OK? CPU ("Procesor") vyťažuje Windows driver a Ty píšeš o chvoste? Chvost zaberá asi 146 MB RAM (jeden z procesov chvost), ale nevyťažuje CPU. Hádam ešte vieš rozdiel medzi RAM a CPU. Nájsi ten súbor a pošli na https://www.virustotal.com/sk/ - hádam nie je infikovaný

Ok když to zatěžuje WINDOWS DRIVE tak co mám udělat ?

Ty si maďar? Ale nechcem Ťa uraziť. Chceš návod ako pre dieťa? Základy mať musíš:1. klikni pravým tlačitkom na Windows driver2. zisti jeho lokáciu (napr. C:\windows....)3. choď na https://www.virustotal.com/sk/4. daj ten súbor nahrať tak, že pôjdeš do zložky kde sa nachádza5. vysledok Ti povie či je čistýAle toto už píšem takmer ako d****vi6. najjednoduchšie je otestovať PC na virusy:a) MBAMb) MS mailiciousc) ESET online scanner7. ja mám aj system explorer, ktorý má databázu bežných súborov a asi jeho HASH porovnáva s databázou a tak môže byť jasné, či je ten súbor nakazený, lebo u nakazeného je HASH zrejme iný ako má byť/pôvodný)8. alebo nech napíše niečo k tomu ten, kto má v OS windows driver a teda či zvyjne CPU vyťažovať

Díky že si slušný ;) fakt dík

Neviem či Ty ako dajme tomu chirurg by si mal trpelzivosť radiť laikovi ako sa operuje. Dá sa to, ale chce to veľa nervov. Proste ak chceš opraviť OS, alebo zistiť aký máš problém, základné poznatky mať musíš, inak Ti musíme radiť po lopate. Ako nájsť súbor je základ základu, vrátane znalosti o skrytých súboroch

No problém je že ve složce nic není viz. https://drive.google.com/file/d/0B2dItxGUnY0GZU1xU...

Prečo dávaš odkazy na gogo drajv? Zbytočne sa babrem so sťahovaním (v chrome obrázok ukazuje?). Stačí postimage.org alebo ctrlv.cz. Nemáš total commander? Nechápem ľudí, ktorým stačí explorer. Sú s ním len problémy. Súbor je asi skrytý. V prieskumníkovi je položka Zobraziť a zaškrtni https://ctrlv.cz/3JhY Už by si mal vidieť všetky súbory

To lubokuko76:Nevím na co si hraješ a nutíš někoho, kam má dávat snímky a že ty se někde složitě babráš neznamená, že tak blbě to dělají i ostatní. Mě ty odkazy naskakují hned a v pohodě a nikde se nemusím složitě babrat, nic stahovat a jiný pitomosti, tak už nebuzeruj a nauč se nastavit si prohlížeče. Bejt tazatelem, tak tě pošlu do háje. Já mu bohužel neporadím, su v linuxu a tam takový chujoviny neřeším

Vy nějak nastavujete webový prohlížeč? Můžete to popsat? Podle projevu... no neřekl bych to do vás.Vítejte mezi námi linuxáky, jen se tím prosím takhle arogantně nechlubte, vypadáme pak všichni jak theseuszn.

Je to svchost podle service host, žádný chvost. Na vaše rady bych nedal, když nezvládnete tak elementární věc, jako je znalost názvu windowsového hostitelského procesu pro služby.

Keď nechápeš vedomý "preklep", ja za to nemôžem. X ľudí píše fakebuk, M$ a pod. "preklepy". Ale ak máš pocit, že sme na cintoríne, chápem. Všetko musí mať eňo ňuňo správny názov? Ja mu hovorím chvost a podľa screenu mu CPU vyťažuje windows driver

No co se týká IT, tak ano, všechno musí mít správný název. Schvost, kompaktibilita, zkompresovat, to je mor. Jestli vám nevadí řadit se mezi těch X lidí, je to vaše věc.Mně počítač chyby neodpouští. Pokud udělám překlep, v tom lepším případě se proces přeruší s chybou, v tom horším udělá něco úplně jiného, než má.

na 1%

BitcoinMiner