Problém s PC - nesvítí monitor, klávesnice, ani myš

Zdravím, potřebuji nutně prodat svůj starý pc takhle před Vánoci, ale momentálně mi to zkomplikoval problém, který přesně nevím, co s ním... Jde o to, že PC po zapojení do sítě sice "naskočí" větráčky se točí všude, u grafiky, přídavný větrák se rozsvítí, prostě zevnitř vypadá všechno OK, ale nenačte se obraz na monitoru, ani klávesnice a myš se nerozsvítí. Základní desce přitom svítí jedna modrá dioda, nijak neproblikává, prostě svítí, Pc nevydává žádné zvuky krom zvuků ventilátorů.Přitom pár dní zpět když jsem mazala disk kvůli prodeji a instalovala čistě Windows 10 Pro, vše šlo v pořádku. Od té doby jsem měla PC vypojený a schovaný ve skříni... Prosím nějaké rady ohledně toho, co s tím? Kamarád mi radil ať zkusím vymontovat všechny komponenty a znovu je pozapojovat abych se ujistila, že jsou všude kontakty v pořádku. Do toho se mi ale zatím nechce, abych náhodou něco ještě víc nepokazila. S výměnou komponentů mám minimální zkušenosti, pouze ram, zdroj, zapojení větráčků, LED osvícení apod. Ale nikdy ne celou sestavu.Předem děkuju komukoliv za jakoukoliv rozumnou radu.

Odpovědi na otázku

Těžko říct, příčin může být víc.- vadná základní deska- odešel zdroj- možná to může dělat i baterie CMOS, ale to asi nee- není správně zapojeno napájení zákl. desky včetně přídavného napájeníRozhodně je nejlepší odpojit vše a nechat jen paměti, procesor a toť vše. Pokud tam máš procesor Intel, tak připoj monitor přímo na zákl. desku. A uvidí se, co dál.

Proč všichni taháte z desek tu "baterku", když na to snad drtivá většina desek má dnes již piny na reset...

Asi proto, že piny musí člověk na té desce najít, kdežto baterka je vidět na první pohled a jde snadno vyndat - amatéra/laika je mnohem snadnější odnavigovat na tu baterku, než aby hledal dva malé piny s popiskem CMOS reset.

Co ti na to řekli v servisu?

Dneska si ten PC vzal k sobě známej, tak uvidím, co s tím vymyslí...