Problem s pameti ram.

zdravim nevim si rady a nikdo o tomto problemu tady nepise. mam desku Ga-x58-usb3 a mam pemeti hyper x 4 x 4 GB avsak. nejsou vsechny 4 stejne vzdy jen dve a dve. bylo mi receno at tam nehazim vsechny 4 ze kdyz sou ty dve trochu jine tak to muze delat bordel. a ze nepotrebuju 16 gb ram. mam i 7 950 a gtx 1060 6 gb vsechny ramky maj stejne paramatery 1600 mhz 1.65 V tak tam mam teda jednu dvojici stejnych ramek dd3 ale furt me stve ze v programu speccy mam napsano 8 gb single channel 539mhz 7-7-7-19nechapu v cem je je problem. jsou zapojene v prvnich dvou levych slotech tedy 1-2. v biosu sem nikde nenasel nastaveni zvyseni MHZ jen voltage. a tu maj nastavenou 1.60. ale ramky maj na sobe 1.65. bios vsak nabizi pouze 1.60 nebo 1.80 tak sem nic nemenil kdyz nevim. i sem treba zkousel casto tu dalsi dvojici ramek dat do 5-6 slotu pac 3-4 nefunguje dal mi to znamej a rikal ze vzdy nefungovali ty prostredni sloty ze to pipalo ze asi odesly. ale deska ma 6 slotu takze je to fuk. obcas kdyz sem treba vymenil ty dve ramky za ty dalsi dve co mam tak pc nenabehl. musel sem tam vzdy ty ramky nejak zapojit vypojit. nebo dat nejdriv jednu ramku pak to ten pc vzal. a mohl sem pak pridat druhou jako by byl citlovej jak svine a nechtel si zvyknout. pocitac slape zadna hra mu nedela problem na ultra nebo na max. oba dva kity ramek tam byli a jelo to. krom treba daying light to mi jede na 45-60 fps. pritom starsi pc co sem dal kamaradovi to jede na 80- i 90 nechapu.. mrda me uz ta zkurvena kompatibilitachtel bych jen vedet jestli je to takhle normalni to co ukazuje speccy nebo proc tam nemam pozadovane MHZ. diky za jakokoliv poznamky . snad me tu nikdo nezlincuje. PS: a znamej neni zadnej blb co mi dal desku nekde z pod postele koupil si ji i s tou i 7 950 primo kdyz vysla delal tady v cr internet kdyz Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Paměti se zpravidla dávají ob slot, tj. první pár by měl mít 1-3 a druhý 2-4

Manuál http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual... strana 16:První pár do 1 - 3 (druhá a čtvrtá díra)Druhý pár do 2 - 4 (první a třetí díra)

byls rychlejší

dekuju zkusim to tak ale 3 a 4 jsou nefunkcni. maj teda byt.. tento manual sem nenasel a to sem stahoval manual pro tuto desku primo z jejich stranky

Informace mimo mísu, deska má 6 paměťových slotů, takže to tvé "zpravidla" je jen zpravidla, ale pro tuto desku nefunguje.

No vidíš, a podle manuálu funguje i u 6 slotový desky

Mrkněte do manuálu (viz link) na pořadí paměťovejch slotů, třeba vám to bude něco platný: http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual...

ano diky tento manual sem nenasel nechapu to. na strance . a primo u teto desky sem dal podpora-manual-english a stahlo mi to nrjakoi mrdku ve vsechn jazycich a ne tento manula.

Dobrý den, paměti dejte do základní desky dle manuálu, jak mají být. Potom uvidíte, na jaké frekvenci pojedou, je to vždy 1/2 udávané frekvence pamětí. A ještě ze zkušenosti, pokud osadíte všechny 4 paměti (opět podle manualu), tak většinou jedou na nižší frekvenci než když jsou jen 2.(Pro info, pokud se pokusíte nainstalovat program Speccy, tak to instaluje automaticky CCcleaner.)

Sergejan píše:"(Pro info, pokud se pokusíte nainstalovat program Speccy, tak to instaluje automaticky CCcleaner.)" --to je blbosť. Ak by stiahol Specy priamo zo stránky autora, bol by čistý, bez pridaného balastu.

Sergejan - Sorry, ospravedlňujem sa, napísal som blbosť. Pomýlil som si to s programom SIV. Takže s tým Speccy máš pravdu.

Jo OK, mě to moje neteř taky říká, že mám vždy pravdu, hehe.

mam pouze speccy zadnej CC cleaner na tyhle sracky si davam pozor

Kód modulů? Single rank nebo dual rank?

Mimochodem, desktopový Nehalem podporuje oficiálně pouze DDR3-1066 @1,50 V.