» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s ovládánám hlasitosti a jasu

Zdravím, mám Dell Inspiron 13 v něm Windows 10 a vždy jsem byla zvyklá ovládat hlasitost a jas horními klávesami - F1 až F12. Bohužel jsem včera asi něco zmáčkla a nyní jimi neovládám hlasitost a jas, ale vyskakují mi jiná okna např. v prohlížeči se mi objeví ikona s kolonkami nastavení, historie, apod. Proto se ptám, jestli náhodou někdo nemá zkušenost s tím, jak vše vrátit do původního stavu? Předem děkuji :)

Odpovědi na otázku

Vrátit se k funkčnímu bodu z obnovy.

Blbost, zřejmě si jen zamkla F klávesy.

Pokud by si to locknula tak tam neskáče viz nastavení, historie, vyskakují mi jiná okna.To v žádném manuálu není uvedeno. Tam je pouze např.:Otevření nabídky aplikací, další stránka, předchozí stránka.Tohle vypadá, že se něco SW přepsalo - poškodilo.

Tak si to přečti pořádněale vyskakují mi jiná okna např. v PROHLÍŽEČI se mi objeví ikona s kolonkami nastavení, historie, apod.Píše v prohlížeči - tj. např v Opeře klávesa F1 vyvolá nápovědu, F3 vyhledávání na stránce, F5 refresh stránky, atd. Tudíž se ji aktivovaly funkce pod F klávesami v daném prohlížeči.

Přečíst si návod - zřejmě jsi zmáčkla klávesu, která přepíná funkční klávesy. Podle tohoto https://is.gd/mpgooyzmáčkni klávesu Fn současně s klávesou Esc - mělo by to odemknout zámek Fn Lock.

pospa58: Měl si pravdu. Stačilo jen zmáčknout Fn a Esc a všechno jde. Moc děkuju! :)

Není zač!!P.S. Vykašli se na počítač, užívej si léta