Problém s ovladačem nvidia - vyřeší nová karta?

Ahoj,doufám, že mi pomůžete, je to pro mě celkem španělská vesnice.Mám v záložním počítači graf. kartu NVIDIA GeForce 8600GT. Po instalaci Windows 7 pozoruju častý kousání počítače, hlavně třeba když zapnu prohlížeč...3 vteřiny zásek a pak to jede normálně. Nebo když mám třeba v nějakým programu nabídku, kde se po najetí myší zvýrazní tlačítko...taky nic, najedu zásek, dobrý, další tlačítko zásek a tak dál. Tuším, že je problém s grafickou kartou, protože když jsem chtěla udělat nové hodnocení systému po přidání dvou nových ram modulů, tak mi to vždycky zahlásí chybu něco ve smyslu "nejde změřit grafický výkon". Ten ovladač nvidie jsem odinstalovala a sekání bylo pryč (teď se nesmějte, ale šly plynule i Angry birds na FB, což s ovladačem od nvidie nešlo), jenže se mi zase sekaly ostatní hry a battlenet vůbec nenaběhl, že prej nemám grafickou kartu.Používám aktuální ovladač ze stránek nvidie / nechala jsem geforce experience, ať si ho nainstaluje sám, ale je to prostě vadný.A teď ta otázka: Když koupím novou kartu, zase od nvidie, vyřeší to ten problém, nebo ne? Když ten ovladač bude vlastně úplně stejný? Nechci se s tim moc mrcasit, googlit a zkoušet a podobně, kdyby to vyřešila nová karta, bylo by to fajn. Případně zvažuju ještě přeinstalaci systému bez aktualizace ovladače.Děkuju za případnou pomoc a prosím nezatracujte mě, protože jsem holka.

Odpovědi na otázku

Zkus ještě aktualizovat rozhraní DirectX: https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx

Děkuju za radu, Direct X je aktuální.

Netuším, co Tě vede k domněnce, že za problémy může grafická karta? Tipuji, že jsi po instalaci Windows 7 určitě neinstalovala ovladač čipsetu (základní desky), což je samozřejmě nutné, ale většina běžných uživatelů to neví. Ovladač najdeš na webu výrobce dvé základní desky. Stejně tak je potřeba instalovat i další ovladače k věcem, integrovaným na základní desce (typicky zvuková a síťová karta), ty taky najdeš na tomtéž webu. Dalším kouzlením s ovladači jsi to jenom více rozdrbávala, takže možná budeš muset Windows přeinstalovat.A na "hodnocení výkonu" podle Microsoftu se vyprdni, to je úplně nanic.

Vede mě k tomu to, že když jsem ten ovladač odinstalovala, tak sekání ustalo.Ovladače jsem instalovala programem na aktualizaci ovladačů, ale zkusím i ručně. Děkuju za radu. Každopádně ten reinstal Windows už je naplánovaný na víkend.Hodnocení výkonu je mi šumafuk, ale hází to chybu právě u grafický karty.

Vlastně ještě otázka, jestli můžu: Bude lepší po tom reinstalu nechat ovladače ležet, když zjistím, že mám teď všechny aktuální a něco tam dělá problém?