Problém s ovladačem ATI Radeon X1300

Zdravím všechny dobré duše!
Máme v práci počítač s grafickou kartou ATI Radeon X1300 a pravděpodobně zlobí ovladač (na Win XP prof). Když se důkladně odinstalujou ovladače i ATI Catalyst Control Center a znovu nainstalujou, všechno běží bez problémů, ale jen do prvního restartu. Po něm se všechno zblázní a dovolí to max. rozlišení 800x600 a čtyřbitovou barevnou hloubku. Ve Správci zařízení se karta jeví jako dva grafické adaptéry, pokud se jeden (nebo oba) zakážou, natáhne se defaultní VGA ovladač (což znamená obnovovací frekvenci 60Hz, ale alespoň rozumné rozlišení a barevná hloubka), grafický adaptér se hlásí jako neznámý. Zkoušel jsem různé verze ovladače, ale chová se to pořád stejně. Má někdo podobnou zkušenost nebo tuší co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

Ahoj a nepoužíváš náhodou MB s chipsetem NForce4? Bývají s tím často problém od naprosté problémů (pauzování 3d programů až po jejich úplné tuhnutí) a naprostou nekompatibilitu. jakou máte desku?

To jsem si blbec nenapsal, je to nějaký ASUS

Je to ASUS A8N-E, takže chipset nForce4 Ultra

Rád bych se přidal. Na novém PC v práci, bohužel nemám teď u sebe popis konfigurace se ve správci hardware Win WP Home stejná karta objevuje jako neznámý hardware. Byla koupena hotová sestava, ovladače na CD ke kartě nebyly.

To že tam máš jakoby dvě karty je normální? Má dva výstupy ne? Zkus sehnat origo ovladače od Asusu nebo užít univerzál. Prvně bych instaloval jen driver bez Catalystů. Případně nějaký fix na NForce.

Ta první věta má končit tečkou.

Má dva výstupy klasiku i digitál, v podstatě identické skopičiny to dělá i pod linuxem, takže nejjednodušším řešením je asi výměna karty...