» Poradna » Programy

Problém s otevřením spustitelných souborů.

Zdravím,

včera mi kamarád poslal soubor (tvrdíc že je to obrázek) s příponou .lnk, což jak jsem si později dočetl je přípona pro zástupce programů. V tu chvíli mě to ovšem nenapadlo a tak sem si najivně myslel, že to obrázek je. Samozřejmě to nešlo otevřít, protože neexistovala cesta k tomu původnímu obrázku (Což mi také v tu chvíli nedošlo). Zkusil jsem to nastavit "ručně" - otevřít v programu... Zvolil sem první prohlížeč obrázků, který sem viděl - Windows live fotogalerie. Bohužel sem u toho zaškrtl i políčko "otevřít vždy v tomto programu". Z toho je jasný můj problém...

Všechny soubory s příponou .lnk (zástupce) mají teď ikonu Windows live fotogalerie a nejdou tedy otevřít.

Lze to nějak napravit?

Děkuji

Odpovědi na otázku

Díky moc, problém vyřešen :)

Přemýšlením, hlavně přemýšlením.