» Poradna » Mobily

Problém s otevřením souborů s příponou .VNT v Androidu 7.

V telrfonu ALCATEL model 4047 D s operačním sys. Android 7 mám na Micro SD kartě soubory s příponou .vcf (kontakty), které se normálně zobrazují. Dále mám soubory .vnt (poznámky) kde hlásí chybu "není k dispzice aplikace", tudíž je nelze přečíst. Našel jsen aplikace VNote po, které si to nesáhne.

Odpovědi na otázku

Ahoj,koukni se na tuto stránku:https://vntconverter.com/Je to nějaký on-line konvertor ".vnt" na čitelný text.Nezkoušel jsem.

Předchozí majitel možná poznámkovou aplikaci smazal. I když si po Vnote po souboru nesáhne, můžeš do ní .vnt soubory importovat. Když se podíváš na obsah souboru, je mezi BEGIN:VNOTE a END:VNOTE obvykle jen text odřádkovaný CR LF (=0D=0A).

Problém vznikl při mém přechodu z tlačítkového mobilu SAMSUNG na chytrý telefon ALKATEL. Soubory kontaktů a poznámek jsem v Samsungu zálohoval na čistou Micro SD kartu a přenesl do ALCATELU. Teď bych potřeboval např. v "Obchod Play" najít aplikaci, která je schopna otevřít soubory s příponou .VNT. Nechce se mi věřit, že něco takového neexistuje (a to i z marketingového hlediska výrobce).V PC lze tyto soubory otevírat v textových aplikach Word, WordPad, apod. a vždy ve tvaru ,jak jsi popsal.

Takže je to zřejmě záloha z S Memo. Co se ti nechce věřit? Píšu ti to jasně - jednoduše .vnt importuj do VNote.

jinak pokud se diví, že na PC to otevře nějaký textový editor, tak tipuju, že i na Androidu to stejným způsobem otevře nějaký lepší text editor - např.https://play.google.com/store/apps/details

Píšeš, že mám jednoduše importovat .vnt do VNote. Přiznám se, že nevím jak to udělat. Umím otevřít klepnutím na ikonku VNote okno s nadpisem View Notes. ve kterém se nachází prázdné velké pole. Klepnutím v pravém horním rohu se otevře podokno:LoginSign UpVerify RmailUpdate PassWordReset PasswordLogoutDále je možné klepnout na ikonku v dolním rohu + .Objeví se řádky s nápisem:TitleDesriptionBohužel jako začínající nevím. jak začít importovat .vnt. Děkuji za pomocné pokyny.

To vypadá, že jsi nainstaloval něco jiného. Je stejnojmenná aplikace od CristianCV (ikona je černé V na žlutém pozadí, z roku 2015). Píšu o české VNote od Vojtěcha Bočka (ikona bílé tučné V, z roku 2017). Po spuštění v záhlaví vidíš Nová poznámka a Importovat.