» Poradna » Web a internet

Problém s online vysíláním

Mám problém s iVysíláním ČT sport. Obraz se hrozně seká - zvuk jde v pohodě. Nevím, čím by to mohlo být a nerada bych si něco podělala v notebooku Ještě před pár měsíci šel v pohodě... Nevíte čím by to mohlo být? Děkuju

Odpovědi na otázku

Windows si spouštějí rády procesy které odesílají do Microsoftu data, proto někdy vlastní použití do internetu, je upozaděno. Někdy dokonce ani síť nejde dokud procesy neskončí. Procesy jsou SearchUI (aka Cortana), služba WdNisSvc (aka Služba kontroly sítě antivirového programu Windows Defender - realtime scann), služba WinDefend (aka antivir), služba DiagTrack (aka Propojená uživatelská prostředí a telemetrie). Protože mi to taky vadilo, vypnul jsem je. Dají se i na krátkou dobu zastavit, ale mě už to nebavilo.

Vypnout je lze v nouzovém režimu, ale není to standardní operace.

Teda až na tu cortanu, nepřišel jsem kde to standardně vypnout

Aha tak to je pro mě španělská vesnice a docela koukám, že by to bylo až takhle složité. Přitom dřív mi to jelo v pohodě. Myslela jsem, jestli to náhodou není proxy nebo playerem?

Tak může být i něčím jiným, když ale píšeš, že to najednou nejde.Nabízí se rychlost síťě, ale nevěřím, že to by nenapadlo i tebe, a člověk se většinou ptá když už ho nic nenapadá, když vyloučil a ověřil pravděpodobné možnosti.Napiš kdyžtak výsledek z https://fast.com/

3.8Mbps

na podruhé 4.8Mbps

Jen pro info https://help.netflix.com/en/node/306No tak vyzkoušej to s čím máš problémy a pokud budou tvat dál máš nějaké info na co se můžeš zaměřit. Já u tvého PC nesedím.

V kostce, pokud program bude ke svému běhu pořebovat síť a bude mít problémy s plynulým během, je velká pravděpodobnost, že to brzdí tyhle služby. Sledovat se to dá třeba ve Správci úloh (Podrobnosti), nebo v Sledování prostředků (perfmon /res)

Jasně mě jenom zajímá jestli když bych to fakt zastavila, i natrvalo, jestli to nějak neuškodí počítači - např.větší náchylnost k virům apod.

Je to jen poslední možnost, pokud problémy budou přetrvávat, a jiné brzdy v PC mít nebudeš. Tzn. nemáš nainstalováno hafo prográmků, které si stahují při startu či v průběhu celé relace aktualizace. Antivir samozřejmě může někdy pomoci ale většinou je to jen brzda ve vlastním použití. Mě tu běží jen W..sí Firewall, který je opravdu užitečný.

Jediný co mě zaráží jsou dvě věci - ve Správci úloh v Podrobnostech mám otevřeno 7x Mozillu a všech těch 7 hodně ''žere'' jak to že 7? A potom mám nainstalovaný AVG a ten asi... ale ne až tak jako těch 7 Mozill

I já mám 7 procesů Mozilly o zhruba zobrazovaných 300MB pro jedno vlákno, nejsou to ale skutečné údaje o využití RAM, to vysvětlovat nemá cenu. Procesor ani síť ale v klidovém stavu skoro nepoužívají. Pokud jsme u síťě tam je zase velká brzda v podobě analytických servrů Googlu, .. a dál už .. AVG nemám ..

Neposlouchej toho trulanta "to je jedno". Větší kravinu už snad píšou děcka z mateřský školky.

tak povídej

Já jsem docela 'čuně' protože mám vždy otevřená tak dvě okna a v každém min. 5 panelů. Mám otevřený jedno okno s umírněným počtem oken a nainstalovala jsem si HTML5 player v Mozille. A nic netahuju. Zatím to hraje dobře a bez sekání. nevím čím to bylo... jen doufám, že to půjde zítra, kdy to potřebuju. Jinak jsem si četla tohle: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/napoveda/ i když jsem z toho moc nepoužila

Tak asi ještě oprava - při kvalitě videa 720p se to seká a při kvalitě 576p ne ... takže to asi bylo jednodušší než jsem čekala takhle to zlobí jen u živého vysílání.