» Poradna » Notebooky

Problém s obrazovkou notebooku

Dobrý den, elektronice moc nerozumím ale vlastním notebook Umax visionbook (přesnou značku neznám, nemohu najít krabici). Včera ráno fungoval normálně ale když jsem ho znovu zapla odpoledne tak naběhl, na obrazovce se normálně objevil název notebooku ale potom se objevila černá obrazovka. A takhle to dělá do teď, název se objeví, vypadá že se načítá ale po "načtení" z černá obrazovka. Zaplý je protože mu svítí diody na klávesnici. Notebook mám od října 2020 a jelikož to byl dar v době distanční výuky nemohu ho ani reklamovat.

Odpovědi na otázku

I když při zapnutí svítí, může být chyba v podsvitu, nebo v nastavení rozlišení/frekvence kterou display nezvládá.Připoj externí obrazovku (televizi...) a vyzkoušej přepínání výstupu klávesovou zkratkou (obvykle FN + některá F klávesa, bývají na nich poktogramy).

Ahoj,ten dar jistě někdo poskytl, takže zase on to může vyreklamovat. Ale dle popisu to vypadá na problém se zaváděním operačního systému. Pokud nemáš instalační médium a zkušenosti s biosem, nouzovým stavem systému, raději to přenech odborníkovi.

Tyhle notebooky jsou velice defektivní. Drž zapínání po dobu 30s a třeba naběhne. jenom tak, svítí kontrolka na boku modře?

1. Zkusit nastartovat nějaký live Linux (např. Ubuntu) z USB klíčenky
Pokud obraz normálně naskočí, otestovat pevný disk (aspoň kontrola SMART)
2. Pokud to bude OK, zálohovat data a reinstall operačního systému.

Nemá to náhodou místo klasického disku eMMC úložiště?