Problem s obrazem(grafika?)

Ahoj, mam problem z PC, ale nevim cim presne to muze byt. Do grafiky mam pripojenou TV pres hdmi na ktere je pri kazdem filmu jakoby neviditelna delici cara, ktera obraz rozdeluje a pri filmech nebo posouvani ikonek.. jde tento zlom znatelne videt. Na monitoru pripojenem pomoci DVI toto neni, ale ten naopak velmi casto sam od sebe zcerna a zacne porad problikavat digital/analog a obraz tam jen obcas problikne(a vidim tam artefakty). Po chvili to samo prestane a je to zas OK. Dale i v nekterych hrach pozoruju veci jako ze problikava podlaha,obcas se rozhodi textury...PC sem mel na reklamaci a pry s nim nic neni. Kabel od monitoru jsem taky zkousel vymenit. Nevite co s tim? Muze to byt nejakym virem..?Mohl by pomoct reinstal? Dik za odpoved

Odpovědi na otázku

No asi se loučí monitor / karta, čip, rozhraní, převodník.> Test u jiné karty i integrovky.> Test na jiném PC.> Test jiného monitor na tomto PC (vyloučí chybu monitoru)Osobně si tipnu DAC převodník na kartě, když začne zlobit postihuje to všechny rozhraní protože ten mají společný tedy je jedno zda DVI, HDMI, DisplayPort analog neuvažuji to je bída u dnešních monitorů a je již OUT.

Neda se nejak otestovat ta grafika, kde by mi to potvrdilo jesi je/neni v haji?

A jeste kdyz to problikava a nechce to prestat, tak to po chvili problikavani vyhodi "Check signal cable", ale tim to neni, ten jsem zkousel jinej.

Jedině viz výše pokud nemáš nic náhradního ani integrovanou (jinou do slotu) grafiku popros kámoše s NB pak min. zjistíš zda je to monitorem nebo grafikou. Neexistuje test který odhalí tyto HW chyby stejně to jinak než výměnou komponent nelze vyřešit.