» Poradna » Notebooky

Problém s obnovenim do tovarnych nastaveni

Ahoj potrebujem súrne poradiť notebook Asus FX ,505dd som chcel vrátiť pár dní do zadu obnoviť ho, niekde sa to pokazilo a nedokončili sa to po vypnutí notebooku na tvrdo mi už pri zapnutí píše iba príprava na opravu a potom diagnostics systém, nefunguje mi ani vrátiť notebook do tovarnych nastaveni niekde pri 40 percent sa to zruší a vypise že sa nepodarilo obnoviť systém notebook má 2 roky nikdy s ním nebol problém, iba teraz pri obnove, som v Nemecku a nemám prístup k internetu cez kábel priamo do Pc myslíte si že aj to môže robiť problémy ? A nechce to preinstalovat preto ? Stále ma to drží v opravnom menu a nemôžem. Toho nijak vist nemám k dispozícii ani fľašku ani druhý notebook aby som win nabootoval z fľašky prosím.kazda rada je cenná.

Odpovědi na otázku

Zanes to někam, kde vše tohle mají. Nejspíš pomůže jen čistá instalace, data máš určitě dvakrát zálohovaná na externím disku či cloudu, takže o ně nepřijdeš, žejo.

To je klasická chyba, vůbec se pokoušet o tovární nastavení. To většinou ve Windows nefunguje, je potřeba provést čistou instalaci.

"To většinou ve Windows nefunguje"U většiny velkých výrobců (Dell, HP apod) to naopak funguje úplně skvěle - a hlavně, máte ntb ve stavu v jakém jste ho koupil za pár minut (včetně fungujícíh ovůadačů) bez nutnosti nějakého připojení apod. Jako nouzovka když potřebujete na hotelu zprovoznit rozbitý ntb úplně ideální :D

Jenomže to je něco jiného! Microsoft snad naschvál vymyslel svoji podivnou funkci a nazval ji: "Tovární nastavení". Leč dříve (někdy i dnes) to znamenalo, že na disku byl skrytý oddíl s obrazem os. včetně ovladačů (recovery oddíl), který se obvykle aktivoval určitou kombinací kláves (upozornění na potřebu zálohovat uživatelská data před použitím). Ten microsoftí paskvil jen mate a je k ničemu.To už je lepší si udělat vlastní obraz disku a ten použít.

To nikdo nerozporuje, reagoval jsem proto, že tazatel tohle nespecifikoval

Není tovární nastavení jako tovární nastavení. To ve Windows fakt nefunguje, obnovení Windows ze skrytého oddílu od výrobce v NB je něco úplně jiného.

Že se jedná o dvě různé věci je sazmořejmě pravda. Také je pravda, že ve výše uvedených případech se aktivují stejným postupem (jen je nahrazen tím skrytým oddílem výrobce). A tazatel to nijak nespecifikoval, proto jsem na to upozornil...

"Recovery" se neaktivuje "stejným postupem", ale nějakou kombinací kláves/tlačítek, čistě HW způsobem.

Aktivuje... na Dell strojích nabootujete do Re Windows covery a zvolíte obnovu a spustí se vám Dell recovery

som si isty, ze aj v nemecku maju PC servis

NB mívají "Recovery" oddíl ... najdi jak to spustit (třeba někde v servisu poradí nebo přes mobil najít manuál na webu). Je to na MS a Windows nezávislé, čistě HW řešení (komplet se to přeinstaluje z toho oddílu, nepotřebuje Internet).

Vykasli sa na "factory reset" ktory casto viac nefunguje ako funguje.Kup si v Nemecku 16 GB usb kluc za 7 € a nech ti nejaky tvoj znamy alebo kolega v Nemecku vytvori cez oficialnu Microsoft Windows 10 utilitu instalacny USB kluc Windows 10.Urob cistu instalaciu a zmaz na disku vsetky particie.Predpokladam, ze dolezite data mas zalohovane v NASku, v cloude a na externom hdd.