image/svg+xml

» Poradna » Hardware

Problém s nvme ssd

 |   |  Android Chrome 120.0

Ahojte, mám desku Asus tuf b450m pro II, kde mám připojen ssd disk 250 GB s woknama, dále 2 klasické hdd. Přikoupil jsem M2 nvme disk Apacer 1tb kde jsem měl nainstalované hry. V BIOSU se mi ukazuje že má jen 256 GB kapacitu,jinak we win i správci ukazuje celou velikost. Problém nastal při nové instalaci win na m2 nvme disk Apacer kde bez připojení ostatních hdd v instalátoru win taky ukazuje jen 256 GB. Při připojení ssd sata disku už v instalátoru ukazuje normální velikost 930 GB. M2 nvme disk jede pořád na rozhraní sata, max rychlost čtení/zápis 560mb. V BIOSU zkoušeno všelijaké přepínání, bez výsledku. Nvme disk pořád běží rychlostí 560 MB/s a při odpojení staršího ssd nenaběhne Windows jen tě to hodí do BIOSU.

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

 |   |  Android Chrome 120.0

???
NVMe disk nemůže běžet přes SATA už z principu!!! Buď máš ten 1TB nový disk SATA, nebo NVMe, nic mezi tím.

Dej sem ideálně odkaz na ten disk, ať víme, co to je přesně zač. Napiš taky, kde je přesně v desce zapojený. A napiš jaké máš v desce CPU. Taky by bylo vhodné znát verzi BIOSu na té základní desce.

Pokud ti při odpojení ostatních disků nenaběhne win a skončí to v BIOSu, tak jsi asi logicky ten win na ten disk nahrál špatně. Nic jiného v tom není.
A pokud má ten disk opravdu 1TB, tak se ti v BIOSu zobrazí jako 1TB. Jinak by to být nemělo. Nicméně protože jsi nahoře nějak zmateně psal, že jsi ho nejdříve používal pouze na data a nyní teprve na něj instaluješ OS, alespoň tak to chápu, tak je možné, že jsi něco někde nějak zvrtal. V takovém případě prostě přes příkazový řádek proveď příkaz clean. To by mělo vše z disku odstranit a měl by se zase chovat jako po koupi. Pak na něj čistě nahraješ win a je to.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 | Microsoft Windows 10 Chrome 120.0.0.0

mne to to pride ako paradny trolling. Vymyslel nezmysel a bude sa bavit na tom, co ludia napisu. Ak sa mylim, tak nech to odnesie do servisu, tam si s tym poradia.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 | Android AppleMAC-Safari 5.0

Nooo, i když sice NVME (na PCIe) nemůže běžet „přes SATA“, do M.2 (M+B)-key se dá dát *buď* NVMe (PCIe ×4) SSD *nebo* SATA SSD, protože obě rozhraní, PCIe i SATA, v tom slotu jsou / můžou být. Podrobnosti jsou zde: https://www.delock.de/infothek/M.2/M.2_e.html Teď jde o to, co (si tazatel myslí, že) tam ve skutečnosti nacpal. 😆Jak už tu bylo řečeno: vypadá to spíš na trolling.

Souhlasím  |  Nesouhlasím

Související témata: NVMe SSD, Normální velikost