» Poradna » Ostatní

Problem s novym sata diskem

Koupil jsem si nový Western Digital sata disk. Ten jsem si pripojil jeste k puvodnimu disku (IDE) a ve windows si na nem udelal 2 partition. Na druhy oddil jsem si presunul vsechna data z puvodniho disku a pote jsem pocitac vypnul a puvodni disk odpojil. Problem ale nastal v okamziku, kdyz jsem zacal na novy disk instalovat system. Jakmile probehla prvni faze instalace XP, pocitac chtel restartovat, jenze jakmile zacne disk bootovat, vyhodi mi chybu "Chyba pri nacitani operacniho systemu". Zadne DISK BOOT FAILURE, ale tak, jak jsem napsal. Takovou chybu jsem jeste nevidel. Samozrejme mi to znemoznuje pokracovat v instalaci. Zousel jsem i opetovny instal, dokonce z nouze i jine medium s windows. Porad stejna chyba. Z puvodniho disku nabootuju okamzite. Proto jsem zkusil primo v instalaci XP znovu rozdelit disk a vytvorit nove partitions. Zase disk po restartu vyhodi cyhbu, aniz by se nejak pokousel neco nacitat. Zkusil jsem i na primarni oddil naklonovat obraz z fungujiciho disku: "Chyba pri nacitani operacniho systemu". Disk proste nechce bootovat. Predtim jsem mel sata disk segate, ktery fungoval naproste normalne, bohuzel se pokazil a z reklamace mi vratili tento. Myslite, ze muze ten novy disk byt poskozeny? Nejevil se chybny, data na nej sly bez problemu nahrat a jde z nej i normalne data nacitat. Zkousel sem chkdisk, bez problemu. Nebo nemuze byt problem ve spatne vytvoreni partition? Predem moc dekuji za rady

Odpovědi na otázku

Jako bych tu uz jednou ten samy prispevek s odpovedmi cetl.Takze pro ... jeste jednou, PROSTE BIOSU MUSIS RICT, ABY BUTOVAL Z DISKU SATA! zadne meneni partition ci chkdsk ti nepomuze. Chkdisk na xp neexistuje tak jak bez problemu, ty sam jsi problem

ze ma bootovat ze sata samozrejme nastavene mam, on ale z toho disku nenabootuje. V tom je cely problem. At tam je zavedeny boot sektor, nebo i kdyz je zformatovany, hazi to hlasku "Chyba pri nacitani operacniho systemu". To ma prave mate proto, ze kdyz je problem s bootovanim, vyskakuje hlaska DISK BOOT FAILURE a ne tahle moje... Jsem z toho magor

Možná, kdyby jsme věděli co máš za desku, třeba by se někdo ozval. Mně jen napadá, je primární partition sata disku "aktivní" ?