» Poradna » Ostatní

Problém s novou televizi - rusive okno

Dobrý den, Vzhledem k přechodu na DVB-T2 jsme si pořídili novou televizi zn. LG, konkrétně typ LG 43un71003lb. Televize je dobrá, jen je tu jeden problém. TV je připojena k internetu a má v sobě funkci ,,červené tlačítko" - HbbTV a u některých stanic pořád problikava oznámení,, stisknete červené tlacitko". Např u Primy a Novy. ČT to má v pohodě, tam nic neblika. Je to velmi obtěžující a rušivé. Prosím nevíte co s tim? Pro názornost přikládám videa. Video 1:https://mega.nz/file/oIAWGaiIVideo2:https://mega.nz/file/RAIW1CoaZa odpovědi předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Jak máš TV připojenou k síti? Pokud přes wifi, může vypadávat spojení - zkus to kabelem.V nouzi by se měla funkce červeného tlačítka dát vypnout (viz manuál TV) a zapnout jen tehdy, pokud ji budeš potřebovat.

Tv je pripojena pres Wifi, ale nemyslim si ze by to bylo slabym signalem...router je od ni vzdaleny asi 4 metry a v nastaveni vidim, ze signal je plny.

Natáhni kabel a uvidíš hned. Nejde jen o sílu signálu ale i o jeho kvalitu - rušení, odrazy,....

Jestli to nebude tím, že Nova, Prima a spol. jsou komerční televize a žijí z reklamy. Co s tím? jednoduché - nepoužívat HBBTV a odpojit od netu.

Ne, tím to určitě nebude. Mám taky smart TV (Samsung), funkci HBBTV používám a mám trvale zapnutou a info o červeném tlačítku na všech stanicích naskočí vždy jen 1x po změně kanálu.

Take si myslim ze to nebude tim. Co myslite, pomohlo by tovarko?

Prvně natáhni kabel, mudrovat můžeš až potom, když to bude zlobit i přes kabel (na 99% nebude).

To se mi nezdá. Píše, že u ČT to funguje bez problémů. ☺

Třeba ČT má HBBTV implementovanou trochu jinak. Kabel je fakt jistota.

Je to přesně tak. Pro komerční TV není HbbTV nic jiného než další způsob jak do diváka cpát reklamu. Proto mám HbbTV trvale vypnuté.

To sice ano, ale jak už jsem psal - HBBTV mám trvale zapnutou a info o červeném tlačítku na všech stanicích naskočí vždy jen 1x po změně kanálu. Rozhodně to neproblikává, jak tazateli v těch videoukázkách.

hbbtv lze v nastavení TV vypnout.

Dobry vecer,dekuji vsem za podnety. Kabel jsem do TV natahl, nicmene to delalo porad. Tak jsem TV natvrdo vyresetoval pomoci tovarka. Po opetovnem nastaveni a naladeni kanalu se to uz nedeje. Po prepnuti na dany kanal (Nova, Prima) sviti 5 sekund oznameni o HbbTv a pak to normalne zmizi.