Problém s novou grafikou nVidia 1050

Dobrý den měl jsem grafickou kartu nVidia 950 tu jsem dal do jiného PC a koupil jsem GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GProblém byl již při prvním spuštění deska Pupala, že je špatně zapojena karta. Pak se PC rozjelo. A po týdnu po delším vypnutí PC když ho zapínám deska zapípal cca 3x a komp pak normalne naběhne.Tak bych chtěl poradit jestli je možné, že je vadná grafika, nebo jen deska má kartu problém detekovat na internetu jsem to nikde nenašel, že by měl někdo podobný problém. Desku mám z170 msi mate. Zdroj 550w kvalitní zkusím doma ještě mám silnejsi. Ale mám poslední den na vrácení do 14 dnů.Koupil jsem ji na Alze jako rozbalenou levněji tak nevím jestli s ní něco fakt není. Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Těžko říci. Karta papá prd, takže zdrojem to asi nebude. Pokud těch vašich kvalitních 550W není 7let starý EuroCase.Zkusit vyndat, možná očistit konektor lihem. Zandat, pořádně docvaknout, pořádně připojit přídavné napájení a zkusit. Pokud to dělá pořád, tak vrátit! Tohle jste měl ale udělat hned. Za den to moc neotestujete, pokud to dělá jen občas (pokud to tedy chápu správně).

V manuálu od desky je napsaný co to pípání znamená, tak se zkus kouknout. Ale za den toho opravdu moc nestihneš udělat.

Když já PC moc nevypinám tak jsem to zjistil moc pozdě. Udělalo to poprvé při instalaci tak jsem myslel, že to je špatným zasunutím, spíš když nad tím přemýšlím, jako kdyby se to muselo spíš nejdřív nažhavit elektřinou, když to dělá až při delším vypnutí pc. Navíc jsem v práci tak asi neotestuju ale to očištění mě nějak netrklo zkusím to. A jinak to povezu zpět. Zdroj je kupovaný loni nevím přesně značku teď z hlavy možná má i 600W ale patří mezi kvalitní má 140mm větrák.Grafiku se mě nechce vracet jen proto, že budu muset na novou doplatit ješte 500kc, ale než riskovat problémy asi to zejtra pošlu.

Zapoj VGA do jiného bezvadného PC a testuj.Reklamovat vadný VGA můžeš ještě téměř dva roky.

Ano, ale taková vada se bude blbě reklamovat. Navíc 2roky řešit kravinu to se mě nechce není na to čas. Proto jsem přešel od AMD k nvidii a Intelu. Kde vesměs vše šlape, pokud právě někde není něco vadného. Měl jsem i takové ramky, že potřebovali zahřát a za půl hodiny se počítač zapnul. Nebo pomohl fén :) nechci tady dopadnout stejně i když to spuštění pc trvá jen o to pípání dýl, ale nevím co by to udělalo časem. A kdyby měli lidí podobný problém asi by se to už někde řešilo. Grafiky měním všude proto, že jsem měl od AMD procesory A10-7600 A8-6500 jestli se nepletu s grafikou r7, která by byla dostatečná na normální použití PC internet možná Minecraft, ale běží na nich i GTA 5 solidně. Bohužel všecky 3 PC co mám doma se kousají. Řeším to tisíce lidí na internetu a AMD na to nic. 2roky jsem řešil problém jak to obejít možná i vic, ale výsledek žádný jen bych se z toho musel zbláznit. Předtím ty grafiky jeli normálně pak už jen s novejma ovladačem a stále modrá smrt. AMD u mě po tehlech problémech skončilo. Podobný problém se mě řešit nechce raději ty peníze přidám. Ale jak jsem již psal předtím odpoledne ještě vyzkouším nejdřív ho zkusím odpojit od napětí jestli to bude pípat.

Tak děkuji za pomoc v podstatě Milan Rybák mě přesvědčil, než něco 2 roky testovat doplatil jsem nakonec jen 200kč. Stavil jsem se nejdříve v Tsbohemii,abych to stihl do 18hod, kde ji měli skladem. Pak v Alze tam mají do 19 a grafiku jsem jim vrátil. Kupodivu jsem dostal i peníze zpět hned. Chytil jsem tam takovou slušnou milou slečnu :)Teď jsem novou tu samou grafiku zapojil a je po problému. Jo hold Zelený Alzák a jejich údajný masakr cen a prý jen rozbalená grafická karta. Tak až tu bude za 14 dní někdo psát, že má stejný problém bude mít jasno :)