» Poradna » Notebooky

Problém s notebookem

Zdravím,nedávno jsem koupil notebook od Asusu ( i5, GeForce 940mx, 4gb ram) a myslel jsem si, ze jsem dobře pořídil. Všechno bylo super, než mě napadlo si koupit GTA V ( ano gta, tak mě nesežerte) a strašně se mi to laguje. Mohl by mi někdo vysvětlit v čem je zásadní problém? Navíc když jedu na low detaily, tak mi to laguje stejně jak na nejvyšší..:/

Odpovědi na otázku

Mel jsem samý problém akorát s AMD zkus snížit rozlišení ve hře {Nepomohlo?} =>Jdi do nastavení NVidia a nastav si tam "Maximální výkon" (Ano jsem AMDčkař tak šhut)

Zkusím, každopádně díky za odpověď.

Ta i5 bude jiste "U", 4GB RAM jsou malo. Ze ty jsi si opet zapomnel precist minimalni pozadavky hry?

Minimální požadavky hry jsem četl a pochopil jsem z toho, že když je minimální Celeron, tak to ta moje i5 utahne aspoň na nižší detaily, to samé s tou ramkou, taky je minimální 4GB

Celeron? Pochybuju viz.http://www.gta.cz/gta5/clanek/hw-pozadavky/Ty máš dvoujádro.+ 4GB RAM, dejme tomu že máš 10tky, takže 2Gb ze 4 zabrané.

Otázka je spíš jaký Celeron máš na mysli.

Tam někde jsem četl, ze se dá i na celeronu. Takže muj největší problém je v procesoru?

Jenže slovo DÁ většinou znamená, že to nějak rozjedeš s tím, že HW jede na maximum, tzn během určité doby se ti to upeče nebo něco se s tím stane, ať procesor tak grafika nebo cokoliv jiného.

No dobře, ale teď neřešme Celeron, ale radši ten můj, takže je to velký problém?

No prostě nesplňuješ požadavky na to, aby jsi si tu hru mohl zahrát plynule. To není jen procesor, ale celkově. Na 940M by se to rozjet dalo, podle mě je problém v procesoru.

Ok, díky.

Aký je to procesor? Presne cislo...aky mas win? Mas nainštalované najnovšie ovládače? Ine hry ti idu?

Intel core i5-6198DU, win 10 64bit, ovladače doaktualizuji... a jiné hry jedou v pohodě

To je jen 2jádro, tě zklamu. Některé i3 jsou tu a tam vydávána marketingově jako i5.

Lukáši na hry minimálně GTX960m (samozřejmě že by bylo lepší GTX970m či GTX1060m nebo GTX1070m nebo GTX1080m), takže pokud si nechceš zničit noťas tak GTA 5 na tom ani nezkoušej rozjet

Dobře, díky za odpověď.

A nejedeš třeba na Intelovské grafice? V nastavení nvidia nastav GTA 5 na spouštění přes Nvidia kartu. Sice od toho žádné zázraky nečekej, ale mělo by to jet lépe

Je to možné a možná více než dost, zkusím to, díky.

Taky si myslim ze nemas prepnutou grafiku na dedikovanou. Jinak ja jedu na i5 2430m GTX560M a v pohode FHD stredni-vysoke a povypinane MSAA a pod. Pekne to vypada a hratelne je to taky

Konečně to někoho napadlo. ☺

Mám vyzkoušeno, že GTA V s i5 4210m, GT 840m a 8 GB ram jede na rozlišení 1366 x 768 na střední detaily kolem 50 FPS. Řekl bych, že buď jedeš na integrovanou grafiku nebo ti nestačí ramka.