» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s neexistující CD.ROM mechanikou

Pořídil jsem si nové PC s Win 10 a to se při každém spuštění pokouší načíst CD mechaniku. Problém je v tom že tam žádnou nemám, takže by mě zajímalo jestli ho můžu nějak přimět aby toho nechal.

Odpovědi na otázku

Nechápu dotaz. Ta mechanika tam byla a už tam není nebo jak?Hlášku iniciuje BIOS nebo zobrazuje až nějaký dialog ve Windows?

A jak se to načítání projevuje? Proč by měl počítač načítat něco, co tam není?

Nastav si bootovanie z HDD/SSD. Ten, kto ti tam inštaloval Win10 - iste to robil buď z flešky, alebo USB optickej mechaniky.

Ano, můžeš ho přimět, aby toho nechal ( strašná "terminologie" ) a to tak, že v BIOSu změníš pořadí bootovaní a mechaniku dáš "disabled".

Především tak, že nám konečně sdělíš, co jsi instaloval za warez z iso obrazu ...Pokud to dělá při naběhnutí OS, tak proto, že se nějaký proces, spouštějící se při startu systému se odkazuje na virtuální mechaniku (iso soubor, který jsi zřejmě někam přemístil, nebo smazal) ...

Takže v bodech:1. PC mechaniku nemá a nikdy nemělo.2. Jak se tam windows installovaly nevím, protože to dělali chlapci z CZC.3. Tak blbej abych stahoval warez nejsem.4. Projevuje se to tak, že se mi po přihlášení objeví okno s nápisem: CD/DVD ROM is loading, this might take a few minutes.5. Nejsem odborník tak po mě nechtějte perfektní technické výrazy.Ale jsem rád za váš zájem.

Pokud to dělali chlapci z CZC, tak co tak zkusit kontaktovat je?Co čekáš zde? Že ti napíšeme co tam kdo pokazil?Při instalaci používali nejspíš nějaký ISO obraz a ten se připojuje při startu systému.Buď ten systém přeinstaluj, nebo jim to reklamuj.

Jak to celé najede, podívej se na disky v Tento počítač.Předpokládám, že tam bude nějaké přimountované ISO..? Tak dej Vysunout.

Po přihlášení čeho? Windows? To je nějaký divný software, co ti tam chlapci z CZC nainstalovali. Nějaký bloatware, který se snaží dokončit instalaci.

Děkuji za snahu, ale asi udělám nejlíp když so obrátím přímo na CZC jak navrhl Wiloni. Ani nevím proč jsem to neudělal jako první.

V 1. rade si mohol urobiť screen a poslať na to odkaz. Ťažko sa radí keď neviem detaily tej hlášky.

Zkus se přes autoruns podívat zda tam není něco takového a když tak to odpoj.