Problém s načítáním PC+ problém při hraní her

Dobrý den,píšu vám už ze zoufalství ohledně mého PC co mám doma. Před rokem jsem do svého PC koupil novou grafickou kartu: Gigabyte GV-RX580GAMING-8GD 2.0 ( samozřejmě k tomu i nový zdroj 550W) Po nainstalování do teď to dělá to, že při spuštění PC se vše zapíná, ventilatory se zrychlí, naběhně okno windows a pak po pár vteřinách jde slyšet zvuk jak kdyby se PC restartoval ( větráky se zastaví u grafiky ) a obrazovka je černá. Po chvilce obraz naběhne tak jak má ale celkem mě to znervozňuje.... Po nějáké době jsem se to rozhodl řešit a myslel jsem si, že problém bude základní deska apod. Takže jsem přes naší firmu objednal nový procesor, pamět RAM, novou motherboard a dokonce i 600W zdroj. Bohužel problém přetrvává a zdá se mi to ještě horší. PC jsem sestavoval s kolegou a vše bylo řádně zapojeno. Při hraní náročnějších PC her se hra po nějáké době samovolně vypne a v horším případě mi to hodí WINDOWS error s modrým smutným smajlíkem a PC je nutno restartovat.... Aktuální sestava: CORSAIR Vengeance LPX black 16GB, DDR4, DIMM, 3200Mhz, 2x8GB,GIGABYTE Z590 GAMING X CPU Intel Core i5-11600KF (3.9GHz, LGA1200)FSP/Fortron HEXA 85+ PRO 650 80PLUS BRONZE, 650W Gigabyte GV-RX580GAMING-8GD 2.0Prosím o radu nebo nějáké typy triky, které vyzkoušet. Byl bych i rád za vzdálenou pomoc přes ANYDESK. Poslání PC do servisu bych chtěl vzít v potaz jako poslední možnost. V pondělí mám v plánu vyzkoušet jinou grafickou kartu v PC zda to bude grafikou to zapínání a hraní her. Na závěr musím dodat, že žádná komponenta při hraní her není přehřívána. Děkuji za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

Takze jsi koupil novou grafiku, a pak to zacalo blbnout, tak jsi uvazil, ze je potreba koupit novy procesor, desku , pameti a zdroj. A ted kdyz to porad nefunguje, zkusis jeste jinou grafiku, Ty jsi bud uplny debil, nebo si delas srandu.

Jde spíš o to, že jsem ten problém při zapínání přehlížel ale dělalo to stále víc a trvalo déle než se PC zapnul. Po diagnostice v servisním středisku mi bylo řečeno, že je vadná motherboard, proto ta výměna a upgrade. V práci máme dostupnou grafiku jen na vyzkoušení ( kupovat novou v aktualní situaci je sebevražda).Ano udělal jsem určitě špatný postup, proto ted žádám o pomoc ale myslím si že sprosté narážky nepomůžou nikomu.

No tady nepomuze nic, vyzkouset jinou grafiku a pak jedine dat tomu, kdo tomu opravdu rozumi. Nic vic, nic min.

Spíš by mě pomohla rada, zda by nemohl být problém v BIOSU nebo v aktualizacích Windows. Četl jsem si, že plno lidí mělo takový problém a zapříčinila to funkce biosu Wake on Lan. Bohužel u mě v BIOSU se mi tady funkce nedaří najít.

BIOS s tím těžko něco udělá, když jsi vyměnil celou desku a chová se to stejně. Ale můžeš zkusit jeho reset. Na výchozí hodnoty to musí běhat bez problémů. Pokud ne, nemá to s deskou nic společného (a opět to ukazuje na grafiku).

nie, v biose to byt nemoze, lebo ti to robili 2 rozne dosky, uplne rozny HW to robil, spolocnu mas len grafiku.

Okay, takže vyzkoušet výměnu grafiky třeba z jiného PC a pokud bude závada furt stejná tak mám jasno. Díky za pomoc :)

Nemohl. Tohle BIOS ani aktualizace Windows nedělají. Tohle je zjevně nějaký hardwarový problém, ale identifikuješ ho asi jen tak, že budeš postupně měnit komponenty.

Jasně a jak jsem již psal není možné, že mi to způsobuje Wake on Lan v biosu ?

Zjisti si, k čemu WOL je a jistě přijdeš sám na to, že určitě ne.

tak asi si to v tom servise necham rovno opravit a ked to nepomoze, tak im to obucham o hlavu, ne? To co je za system, ze zoberies to do servisu a potom opravujes doma? Ja sa prihovaram tiez za grafiku, odskusaj tam nejaku s podobnym TDP.

Pokud se to při startu vypne a znovu zapne, tak to má nejspíš problém s inicializací nějakého HW. Normálně bych začal resetem BIOSu, který může mít nějaké špatné hodnoty, ale jelikož jsi vyměnil už úplně všechno, kromě té grafiky, tak je to zbytečné a je třeba zjistit, zda ta 5 let stará grafika z loňska je v pořádku. Takže ji zkus v jiném PC a naopak v tom tvém zkus nějakou jinou.

Ono to po startu vyloženě nevypne, jen to tak zní ale PC stále běží, proto je to dost matoucí. Každopádně s vyzkoušením jiné grafické karty souhlasím a děkuji za radu.

Některé desky ukazují průběh inicializace HW pomocí LED na desce. Mrkni se do manuálu k desce, zda tam něco takového nemáš. Dalo by se z toho zjistit, na čem se to zasekne a co se opakuje.

Přehlédl jsem, že to dělá až ve Windows. Takže to nebude inicializace HW. Možná se ti resetuje grafický ovladač (opět možný HW problém s grafikou). Mrkni se do prohlížeče událostí, co tam je v čase vypnutí monitoru za chyby.

Můžu se zeptat kde bych našel daný prohlížeč událostí ?

Stiskni tlačítko Windows a začni psát "prohlížeč událostí". Jakmile se objeví, stiskni Enter. Zajímají tě hlavně události ve složce "Protokoly systému Windows - Systém".

tento pocitac - prava mys - spravovat - event viewer

Zkusím mrknout :) děkuji

A Windows máš nové nebo pořád jedeš na staré instalaci?

Mám stále Windows 10 Pro ale počítač byl teď při přehození komponentů reinstalován.

Abych si přihřál svoji polívčičku. A co disk? Když selhaly všechny pokusy.

Disk jsem nechal testovat v práci a je bez závad. Nejspíš bude chyba opravdu té grafické karty.

Čím byl testovaný? Spíš by zajímal SMART z Crystal disk info, pokud je to HDD.

Je to SSD Evo od Samsungu 500GB a testoval jsem ho přes HD tune. Byl bezchybný