Problém s MSI K7N2 Platinium

Dobrý den,nedávno jsem u Vás koupil základní desku MSI K7N2 Delta2 Platinum a mám problém :systém je XP Profesionalpokud nechám BIOS v základním nastavení(reset CMOS), dá se říct, že je vše v pořádku(na 99%), ale jakmile se pokusím zdvihnout kmitočet pamétí byť o 1 MHz, po nastartování systému po určité době(někdy i nenastartuje), nebo složitější operaci(instalace 3DMark 2001) dojde k výtuhu celého systému. Moje minulá deska byla MSI K7T266 Pro2, paměti šli stabilně taktovat až na 138MHz - absolutně bez problémů.Docela mě to trápí, nejenže nemůžu ani o kousek přetaktovat, ale nemám k ní důvěru, protože se mi už stalo, že i normálně to kleklo. Zjistil jsem, že ikdyž nepřetaktuju, ale stačí když dám položku FSB SPREAD SPECTRUM na DISABLED, tak to tuhne . Jakmile to vytuhne, zdá se mi, že slyším z desky takový prskající zvuk-nikdy jsem ho neslyšel.Pokud je ta položka na 0,50%, systém funuje.konfigurace:Athlon XP 1900+ Palomino256MB Samsung 266MHz256MB Brand 266MHzATI Saphire 9100ST380011AST3160021ADVD-RW LG GSA 4120 Prosím o každý nápadděkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Mno dělá mi to taky ale nic neřeším.. Stahni si NTune a taktuj ve windowsech. Je to elegantní a máš vše pod kontrolou.. Pomohl by asi update Biosu, ale ten ne a ne k dostání :( To že ti to tuhne i normalně je něčím jiným.. Třeba na RAM Brand bych to viděl :)))