» Poradna » Ostatní

Problém s monitorem

Dobrý den,Potřebuju poradit. Jeden den nám chvíli nešel proud kvůli počasí. Od té doby, když zapnu počítač, tak na monitoru se objeví tabulka, kde se píše No input signál. Po chvíli jiná tabulka , kde se píše, monitor going to sleep.Dá se s tím něco udělat? Nerozumím počítačům. Za případnou pomoc všem děkuji.

Odpovědi na otázku

Možná se s tím dá něco dělat, ale protože máš tajná zařízení - co máš a jak propojený, tak my budem taky tajemní a nic ti neporadíme

Je to starý monitor HP 1740, a zapojené zůstalo vše jako předtím.

fajn, jak to máš propojený? Máš počítač nebo NTB?Pokud PC, pípne jednou (to je známka, že je všechno OK), když ho zapneš a zapne se vůbec? Probliknou diody na klávesnici? Jaké je označení základní desky a videokarty (pokud ji máš). Kabel k monitoru je napřímo nebo přes redukci/adaptér?

Jedná se jen o monitor. Počítač zapnout jde. Pipnutí ale žádné, ale já mám dojem, že už ani dřív nepipalo.

Smůla je, že s největší pravděpodobností je monitor v pořádku a vadný je počítač. Monitor nezobrazuje, protože nemá co. Dej to někomu, kdo tomu aspoň trochu rozumí. To se na dálku řeší dost špatně a hlavně zdlouhavě s nejistým výsledkem.

Jak víš že PC jde, když nemáš obraz? Možná ti řeknu novinku - do monitoru se posílá "obraz" z počítače/NTB.