» Poradna » Ostatní

Problém s Monitorem SONY 200 GS

SONY Multiscan 200 GSPotřeboval bych radu ! Zakoupil jsem monitor SONY Multiscan 200 GS.Convergence při 85 Hz se dá snést, ale při 100 Hz je už obraz dost rozostřený.Obraz je rozostřený hlavně v rozích a dolní části obrazu. Při 85 Hz je obraz nestabilní na obraze jsou chvílemi vidět vlnité vzorce ( moaré ), které jsou vidět hlavně na šedémpodkladu. Tyto vzorce se objevují jak s kartou ATI, tak stávající Riva TNT . Po těchto zkušenostech jsem vyměnil grafickou kartu Riva TNT za ATI Xpert 2000 Rage 128 , ale k žádné změně nedošlo ! Okolo počítače žádné rušení není ! I když jsem se s počítačempřestěhoval, nic se nezmněnilo. V opravě mi bylo řečeno, že u nich se monitor choval normálněa že musí být monitor něčím rušen. V manuálu pro monitor píšou, že tento jev můžu odstranitpouze změnou konfigurace !?Potřeboval bych vědět ČÍM může být monitor tak ovlivněn ?A nebo jestli jsem zakoupil špatný typ monitoru, který se pro můj počítač PIII nehodí ?( pracuji v programech Corel, PhotoShop, Word, atd. )Děkuji za pomoc ? DTP studio Jiří Horák dtp@dirtecho.cz

Odpovědi na otázku

Pokud neni rušení v síti 230V, tak jednoznačně reklamace. Nechte si činnost monitoru předvést v servisu a stujte si pevně na svém!!! Budou se vás chtít zbavit, ale nedejte se.

Zkusil bych monitor u jineho pocitac a v jinem objektu. Setkal jsem se s pocitacem, ktery mel zvlnene napajeci napeti a rusil obraz. Ve zdi muze vest silovy kabel a ten muze rozhodit obraz. Mozna nekde blizko jezdi tramvaj . Zkratka zkusit monitor na overenem pocitaci, kde chodi monitory perfektne a kdyz nepojede poradne Sony, hodit jim to v servisu na hlavu. Neni novy? Prvni rok opravuji u zakaznika .