Problém s monitorem po výpadku napájení

Zdravím, mám takový problém, dnes mi vypadly pojistky a pc a monitor se mi natvrdo vypl, jenže když jsem poté počítač zapl a opět si šel zahrát CS:GO, tak se mi dal auto adjustment, což je automatická úprava rozlišení monitoru.Hned jak jsem to znovu spustil jsem měl hru rozpixelovanou.Mimochodem, hraji rozlišení 4:3(1024x768) a toto rozlišení si nechat potřebuji, protože jsem na něj zvyklý a s jiným rozlišením neumím. Mimochodem, ted se mi to stává u všech rozlišení 1024x768 i ve windowse.Budu moc rád, když mi někdo poradí, děkuji všem předem.Můj monitor: Samsung S24C300

Odpovědi na otázku

Máš fHD LCD a chceš XGA rozlíšenie len u csgou, stále, alebo Ti to nastavuje XGA stále a to nechceš? Skús sa vyjadriť čo chceš a ako to teraz je. Ak na fHD chceš XGA, obraz nebude mať správny pomer strán a neviem si predstaviť také.... oného čo chce 1024p obraz na 1080p LCD. Inak rozlíšenie sa mení ľahko ak Ti výpadok prúdu nepoškodil ovládače. Pozri sa do správcu zariadení - devmgmt.msc - nie je tam niečo žlté? Win bez ovládača niekedy háďže XGA aj keď W10 už aj bez drv hodil na 2 LCD správne rozlíšenia

Moc nerozumím věcem, co jsi napsal :D Zase se v tom tak nepoznám, nene, já bych to bral tak, že monitor má zabudovanou svoji pamět? Mám pravdu?A ted potřebujeme tu pamět smazat, aby ten monitor byl jakoby přišel z krabice.Ve hře jsou dvě možnosti 4:3 wide a black bars.Black bars je, že máš na straně černé pruhy a wide je, že to máš roztáhlé.Pro black bars si musíš pohrát s ovladačema grafiky.No a já hraju wide, jenže jak vypadla ta elektřina, tak jak jsem pak zapl csgo, tak nevím proč ale z nějakého důvodu, to udělalo auto adjustment, což je automatické nastavování rozlišení a jak se mi načetla hlavní nabídka, už to bylo rozpixelované.Asi to na obrázku neuvidíš, uvidíš to jenom okem, ale tak i tak, je to zvláštní.Mimochodem, žádné ovladače jsem na ten monitor nenašel, je to takový monitor v levnější cenové kategorii, takže tak, takže ke shrnutí, myslím si, že monitor si na každou aplikaci ukládá svoje rozlišení a to by byla potřeba odstranit a dát ten monitor do továrního nastavení.

Ešte že sa nepokúšaš operovať... Bez zákl. znalosti sa radí ťažko.1. pozri sa do rozlíšenia. Malo by tam byť 1920x1080 - tak to má byť, tak to bolo, keď si ho "vytiahol z krabice"2. neviem načo riešiš pruhy. Ak hra podporuje len 1280x1024 (alebo 1024x768), tak by som neriešil, či budú pruhy. Skôr ano ako nie. Väčšinou sa obraz roztiahne a pixeli sa prepočítajú (aj keď sa môže znížiť ostrosť, ale v hre je to možno jedno). Mám pocit, že Ti ide o to, aby si mal v hre zase čierne pruhy - je tak? Ale nauč sa opisovať to, čo chceš povedať.3. monitor žiadnu pamäť nemá. Nastavenia vrátanie rozlíšenia sú uložené v OS/registroch. 4. "byl jakoby přišel" ani slovenskí maďar na juhu SR by to takto spešl nepovedal 5. ovládače na monitor sa nezvyknú dávať, len ak by boli problémy s frekvenciami, tak by povedali systemu hodnoty (a OS by asi nechcel po starom LCD napr. 75Hz)6. továrne nastavenie je v "zmena rozlíšenia obrazovky" (W10 SK) - tam si nastavíš čo chceš. V hre je zase iné rozlíšenie (nie každá hra podporuje asi 20 používaných rozlíšení).

Ne, Pruhy nechci, omlouvám se za to, že se tak špatně vyjadřuji, jenže je to asi fakt těžké pochopit.Prostě písmenka a nápisy, jsou rozpixelované, tak, že jsou hranaté, že to není normální písmo, ale všechno tam vypadá jak z minecraftu. A pokud říkáš, že to je v OS, tak zkusím přeinstalovat windows.

To je pitomost, nic nepřeinstalovávej, stačí to jen nastavit :)

A jaký je tedy problém?

Přečti si předešlé zprávy, snad pochopíš.

Pokud potřebuješ vyresetovat nastavení monitoru, tak na monitoru naťukej na tlačítkách možnost Factory reset, nebo Reset settings.Ale podle toho co popisuješ v dotazu, tak to tím nejspíš nebude. Ovladače grafiky už jsi zkusil přeinstalovat (odinstalovat a znovu nainstalovat) ?

Jop

Nepomohlo

factory reset v LCD súvisí s farbami, pozíciou obrazu, OSD.... proste s tým, čo na LCD vieš nastaviť, nie s pruhmi po bokoch (toto je isto iste vlastnosť ovládača grafiky) a s rozlíšením

"jsem měl hru rozpixelovanou"To je dnes asi nejnesmyslnejsi popis "zavady". :DCitat s Kefalinem si domysli sam.

??? Co je na tom nesmyslného?

Treba to, ze termin "rozpixelovanou" dava nejaky smysl/predstavu jen v tve hlave?

Ono to je taky složité napsat

1. obraz nie je ostrý (nesprávne rozlíšenie, vyššie DPI v OS)2. obraz nemá správny pomer (16:9)3. obraz je mimo zobrazovanú plochu/monitorIné problémy nepoznám. Pozri sa, či máš LCD nastavený v OS na fHD (1080p) a či máš DPI na 100%. Ak hra ponúka 1080p, nastav a máš herný pixel = reálny pixem a musíš mať obraz ostrý. Alebo sa pozri na správcu zariadení.

Popis problému stojí za prd.Každopádně bych na monitor vůbec nesahal. Nastavte si rozlišení, přípaně pak jak se bude škálovat (jestli se roztáhne při zachování poměru, tj. black bars, jak píšete, nebo se prostě vyplní celá plocha monitoru. Monitor bude OK.Auto Adjustment není automatická úprava rozlišení monitoru, rozlišení určuje výstup z grafické karty. Auto Adjustment vycentruje a doladí obraz místo toho, abyste to musel dělat sám.

Nene, Black Bars se mi neukazuje , mám normálně wide můj problém je takový, že mám rozpixelovanou celou hru.To znamená, že například v menu, je by mělo písmo vypadat, normálně, jenže ono vypadá rozpixelovaně a nebo pak hráči v dálce a pod. jsou rozpixelovaní a rozmazaní, takže to vypadá, jak kdyby jste dali na postavy cenzuru.

A čo takto sa pozrieť do nastavení CS:GO čo tam máš nastavené. Ty si si v nastaveniach monitoru nastavil len to, ako má monitor zobrazovať 1024:768 (4:3), ale samotné CS:GO môže byť nastavené na 800x600, alebo dokonca 640x480 - no a potom na ploche 1024x768 (na nastavení monitoru) ti to logicky "rozkostičkuje".

Říkám, že hraju 1024x768 takže asi 800x600 mít nebudu, plochu jsem zkoušel 1024x768, jak jsem říkal, stalo se to, když mi vypadla elektřina a asi to bude problém monitoru.

Pokud je rozlišení ve Windows v pořádku a ve hře je to poté špatně => problém nebude v monitoru, ale v grafické kartě!

Myslíš, že se s ní mohlo něco stát, když mi vypadly ty pojistky? Mám R9 380 4g

V prvni rade kvalitne vyfot problem a postni foto. Tvoje popisy nestoji za nic.Btw, co je to za blbost hrat CS na full HD monitoru a relativne vykonne karte v 1024x768? Vzdyt tam jen musis vzdy videt obri pixely, navic neproporcionalni obraz. Tady by samozrejme melo vsude prijit nastavit 1920x1080 a nesahat na to.

Proč nižší rozlišení? Víc fps...hra rychleji reaguje.No....a nyní zpět k problému, výpadek elektřiny mohl rozhodit nastavení hry.... Popis rozkostičkování také neznám, ale zřejmě je deaktivován nějaký režim vyhlazování.

Ale jasne, jenze R9 380x dava v pohode 120fps i na full hd, takze zrovna tady mi to prijde trochu jako pitomost. Hlavne proste nic nevidis! Nez se postava v dalce vynori z tech obrich pixelu, abys ji rozpoznal, tak je pozde, ze ano.

Menší rozlišení, protože vidíš víc do stran a pohyb myši je jiný a když to hraješ na malinko vyšší úrovni, tak ti to dá i nějakou výhodu.

Placas. CS:GO zadnou takovou vyhodu nedava. To byla chyba starsich verzi CS. Dlouholeti hraci si nechali stare nastaveni jen proto, ze jsou na to uz opradu brutalne navykli. Ted naopak vidis MENE do stran, kdyz hrajes 4:3. Hezky zobrazene to mas treba tady:http://clutchround.com/csgo-the-ultimate-resolut...

To je blbost, CSGO je hra, která je o preferencích a žádný profi hráč cska ho nehraje na 1920x1080 a sami vědí proč.

Jsou pro hraci, kteri bezne hraji na full hd. A pro ty ostatni je to skutecne prevazne vec ZVYKU, nez ze by to bylo v necem lepsi. Nekdo je zvykly na cerne pruhy, nekdo na stretch (a tim padem neproporcionalni pohyb mysi) a tak dale.Detaily asi nema cenu rozebirat, bral jsem to jako radu pro amatera, ktery tomu ocividne nerozumi, kdyz neni ani schopny popsat problem.Pokud chces resit dal, dej to foto, jinak to zjevne nema cenu.

Dej mi příklad jednoho profi hráče, kterej hraje na Full hd. A přesně jak jsi o tom mluvil, je to o zvyku a já jelikož hraju 2 roky na 4:3 a jsem na to zvyklý i z 1.6, tak se mi na to nějak odvykat nechce. Přesně tak, radši na to kašli, neumím popsat problém, který je popsaný správně, ale je těžké ho pochopit. Díky za pomoc.

Steel, Swag, Sgares a dalsi. Obcas zahlednu nejaky stream. Mne je samozrejme uplne jedno, ze se dobrovolne pripravujes o vetsi zorny uhel a tim padem vyhodu ve hre.Jak jsem psal, u spoustu je to jen hloupy zvyk, nekdy pak opravdu vec vykonu, kdy na danem stroji bez full hd o tolik pomaleji, ze uz to ma vliv.Problem jsi popsal nesmyslne a foto, z ktereho by to patrne bylo okamzite jasne, nedodal. Jak sis mohl vsimnout, nepochopil te nikdo. To uz je k zamysleni, na ci strane je problem, nemyslis? Kazdopadne gratuluji ke zdarnemu vyreseni, aniz by nekdo vedel, co jsi vlastne vyresil. Vcetne tebe. glhf

S LCD nie, ale s OS ano.

Tímto bych to uzavřel, dnes jsem úspěšně přeinstaloval počítač a znovu stáhl csgo, a je to OK, děkuji všem za pomoc, a čas strávený této debatě

S kanonom na vrabca...