» Poradna » Notebooky

Problém s M.2 ssd v notebooku lenovo

Kúpil som lenovo Y520 80wk, s 2TB HDD, ale bez ssd. Kúpil som si ssd disk (model SSDPEKKF256G7H) , no ani za nič mi z neho nechce notebook načítať Windows. Formátovať, mať ho ako sekundárny a zapisovať naň, všetko funguje,len ten Windows nespustí. Skúšal som ako čistú inštaláciu, tak aj clone disk z disku s Windowsom (to sa nepodarilo, program napísal, že nemajú rovnakú veľkosť alokacnej jednotky, aj keď boli rovnako sformatovane). Za každú radu ďakujem

Odpovědi na otázku

vloz SSD, vyber HDD, nainstaluj windows. Musi to ist, ibaze by bol ten SSD pokazeny. Potom tam vloz HDD, nastav prioritu bootovania na SSD

Skúsil som aj toto. Načíta ho, ale vybehne čierna obrazovka, na konci je PXE-E61: media test failure, check cablePXE-MOF: exiting PXE ROM

tak proste musis vyskusat iny NVMe disk, alebo nieco robis zle. Alebo je pokazeny notebook, ina moznost nieje

Bios máš aktuální?Když vyndáš HDD, tak taky z SSD nenabootuješ? Pokud by to pomohlo, možná kdyby se z něj smazaly oddíly, aby na něm nebyl zavaděč a operační systém a aby nebyl aktivní, tak by ho systém přeskočil a bootoval by z druhého disku v pořadí. Disk bych vyndalu už před instalací OS na SSD disk.

Aj toto som skúsil (odpoveď vyššie). Dal som zmazať všetky oddiely, keď tam bol len ssd disk a nič, aj tak nenacitalo.

A bios som aktualizoval tiež.

Vzájemné nastavení se ti nekříží?Buď UEFI a disk GPT, nebo BIOS (legacy) a disk MBR.

Uefi som nastavil, GPT by malo byť ok, Windows tam nainstalovalo úplne bez problémov. Bios som poprenastavoval celý, skúšal všetko možné v ňom a nič.

V UEFI/GPT se boot nastavuje na "Windows Boot Manager", ne "z disku". Snad to umí boot z M.2. Na zkoušku odpoj HDD.

Skúsil som aj toto. Po nainštalovaní ide nacitavat windows, ale vybehne len čierna obrazovka, na konci jeIntel UNDI, PXE-2.1 (build 083) A potom Realtek PCIe GBE Family controller series v2. 64 (11/20/15)PXE-E61: media test failure, check cablePXE-MOF: exiting PXE ROM

PXE ... nejspíš je to pokus o boot ze sítě, ten zakaž. Máš nastaven ten Boot Manager ???

Máš správně zvolený režim řadiče? Ten SSD je NVMe.

Teraz som v práci, ale ráno sa na to pozriem. Bootovanie zo siete zakazem. Nvme by ten notebook mal podporovať, a aký režim radica nastaviť? Resp, ako nastaviť bios aby to šlo? Už som vyskúšal všetky rady z internetu. Nie je možné, že tento konkrétny typ ssd nepodporuje ten notebook? Treby iného výrobcu alebo tak?

Teoreticky je to možné, ale u toho Intelu málo pravděpodobné. Ověř, zda máš poslední verzi UEFI.Řadič přesně neporadím, protože nevidím, co tam je. Určitě ne IDE ani RAID, nejlepší by byl NVMe Doufám, že máš instalačku UEFI/GPT a režim UEFI (Legacy či CSM můžeš zakázat).

128 GB / 256 GB / 512 GB PCIe SSD or500 GB / 1 TB / 2 TB SATA HDDon by mal podporovat IBA NVMe.. takze skus iny disk inej znacky (chapem, ze nemas, ale preto sa veci nosia do servisu) a ak to nepojde, tak je problem s bookom a reklamuj ho ked sa da, ked sa neda, vyhod HDD a daj tam SATA SSD.