» Poradna » Web a internet

Problém s Login do internet bankingu na laptopu a tabletu

Nemůžu se přihlásit do internet bankingu na svém laptopu a tabletu, jde o britskou banku TSB.Při kliku na Log In vyskakuje zpráva Common_MG_system_error, která se ukazuje v posledních dvou dnech, předtím jen systém hlásil Špatně zadané ID.Při zadání ID a hesla okno hlásí Zadané špatné ID, přitom na jiném PC v bytě, ale jiného majitele, se přihlásit můžu, stejně tak jsem se přihlásila přímo v bance na jejich PC. Mobilní aplikace banky taky funguje bez chyby.Když otevřu pomocnou stránku Zapomenuté ID nebo Zapomenuté heslo, systém hlásí Chybně zadané údaje pro přihlášení, přestože zadané údaje jsou správné.Používám prohlížeč Chrome. Vymazala jsem všechny cookies a historii prohlížení, pořád tentýž problém. Po promazání, následném shození Chromu a otevření prohlížeče Edge – bylo to v bance, kde jsme zkoušeli najít, kde je chyba, jsem se přes Edge přihlásila. Doma už to na druhý pokus nešlo a stejná hláška o erroru. Totéž vyskakuje na třetím zařízení, tabletu. Stejný problém je i na Mozille Firefox, ani tam se nepřihlásím. Jakoby se odněkud natahovala nějaká infekce. Mám ofiko verzi Avastu, je koupený pro 5 zařízení (můj laptop, tablet, telefon, přítelův PC a telefon). Firewallem od Avastu to být nemůže, na přítelovém PC se do banky přihlásím.Systém není hacknutý, peníze mi nemizí, přes mobil do bankovnictví vidím, stejně tak mi potvrdili v bance, že ID, co zadávám, je správné. Oni sami nevědí.Něco mi říká, že problém by mohl být právě v Chrome, ale nevím, kde hledat, něco v nastavení, nebo nějaký zákaz něčeho, ale s ničím jsem nehýbala, prostě jsem se jen jednoho dne nepřihlásila. U banky jsem 7 let, na stávajícím laptopu pracuju 2 roky, a nikdy žádný problém. Anebo v účtu Google. To mě napadá proto, že přes mobil je to ok, přes laptop a tablet ne.Na český účet u Airbank se přihlásím bez problémů.Čistění laptopu od škodlivého sw - Nebyl nalezen žádný škodlivý software.Děkuji Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Nemáš nějaké doplňky v prohlížeči? Primárně na blokování reklamy, ty by to mohli dělat. Případně obecně cokoliv co má nějak pracovat s webem, takže třeba i funkce v antiviru, která tě má chránit před nežádoucím javascriptem. Tohle všechno by to chtělo vypnout, aby se poznalo že tím je a nebo není.

Možno..... chyba bude u teba doma. Niečo blokuje práve tú EN banku, niečo v tvojej domácej sieti, možno router..... V Chrome to asi nebude, keď sa ani cez Edge tam doma nedostaneš. Nie je predsa logické, žeby chyba bola len v Chrome, keď podobné príznaky vykazuje i Firefox, i Edge. A mobil - ten ide cez Android...

Čistě teoreticky by za to mohl moct chrome - respektive jeho jádro chromium, které používá chrome i edge (pokud je pc aktuální), ale firefox má své jádro, takže tam by se to projevovat nemělo. Nicméně bych se divil, protože tohoto by si vývojáři v bance měli všimnout...Doporučuji to, co píše Nargon, tj smazat cache..., zakázat doplňky, respektive obnovit prohlížeč do výchozího nastavení...S pozdravem

Mám úplně stejný problém, pokud by jsi přišla na to, co s tím, prosím dej vědět

To už bude asi ten BrExit, už i banky zdrhají z notebooků...

Co nastavena klavesnice a znakova sada, to je duvod aby to neslo. Na webu ji bohuzel nemaj.