» Poradna » Programy

Problém s .lnk

Dobrý den,dneska jsem si volal s kamarádem a on mi poslal obrázek s .lnk. Napřed mi to nešlo otevřít, a tak jsem si myslel, že to otevře prohlížeč fotek. Ale omylem jsem zapomněl odznačit "K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program". Dal jsem "OK" a najednou se všichni zástupci začali otvírat přes fotogalerii a psalo mi to že nelze otevřít. No a teď se toho nemůžu zbavit. Všechno musím otevírat přes start (např. Google Chrome - chrome.exe atd.).Nevíte jak se toho zbavit?OBRÁZEK: http://abload.de/img/plovzuzue8s20.jpg

Odpovědi na otázku

No, kamarád ti totiž jaksi neposlal obrázek, ale je zástupce na něj. Tedy jen cestu k umístění obrázku na jeho počítači, kterou ty samozřejmě neotevřeš. Takže poděkuj kamarádovi a pošli ho na nějaký uživatelský kurz PC, aby ho naučili kopírovat a posílat soubory a ty se k němu přidej, protože nechápu, jak tě napadlo, že *.lnk je obrázek, to je jen zástupce. Pak si otevři ovládací panely a tam najdi "Výchozí programy". Tam si tím už snad poradíš ů-)

No to víš... já jsem si to spletl s .ico což je obrázek... a v těch ovládacích panelech... nevim jak mám změnit výchozí program... změnit to na nic nejde.

Dík vyzkouším :D

Dík! Strejda Google vždy vše vyřeší!

stahni si program XND Tweaker a v něm vymaž koncovku lnk. Restaruj a bude to ok.

malo by to ísť aj cez cmd