Problem s Lenovo E430 s i7

Kupil som si notebook Lenovo E430 s CPU i7. OS WIN7 64 - original OEM instalacia, Nainstalovany aj vsetok podporny soft. od Lenovo (solution .....)Mam nasledujuce problemy, ktore nevedeli vyriesit ani v servise:1. Po prechode do rezimu spanku a prebudeni sa nevie nalogovat spet do WIFI siete kde bol predtym prepojeny soft od Lenovo hlasi ze je pripojeny, Win hlasi obmedzene pripojenie a siet nejde nutne zakazdym odpojit a znova pripojit potom ide az do dalsieho rezimu spanku OK - vsetko vzniklo po automatickej aktualizacii soft od Lenovo.2. Caste nevysvetlitelne pada IE 10 v nahodnych intervaloch pri spustni niektorej stranky (nie vzdy rovnakej) po restarte IE ide stranka OK3. Cudne chovanie setracieho rezimu po vypnuti obrazovky, kedy namiesto uspory energie dochadza k zvyseniu taktu naplno (v mojom pripade na 2200 Mhz aj viac pretaktovanim CPU a zvyseniu vytazenia procesora a k prehrievaniu CPU az do 85°C, po opetovnom "prebudeni" obrazovky sa frekfencia a vytazenie znizia aj teplota ide dole - zvyknem mat pustene radio na podmaz a potom je notebok celkom solidne rozpaleny.4.Lavy zvukovy kanal (repro) hral priblizne o 35% tichsie ako pravy - nutne kompenzovat stisenim praveho na priblizne 65% pomocou balansu, po update biosu v servise sa zlepsilo ale stale je rozdiel dost pocutelny.Servys tvrdi ze vsetko je softwarovy problem, bohuzial oni to nevedie v servise poriesit, poslali pripomienky do Lenovo ale ja nedufam ze to tak skoro odstrania. Uz nerobim ani aktualizacie ich software pomocov ich utility Lenovo ThinkVantage Tools lebo naposledy mi vyradila kameru a musel som zhanant staru verziu programu Lenovo Web Conferencing, ktory to zapricinil.

Odpovědi na otázku

Servis má pravdu, vše co popisuješ jsou problémy způsobené BIOSem, na jejich opravu zapomeň, problémy s BIOSy mají všechny notebooky od Lenova, prostě jen proto, že se Lenovo rozhodlo omezovat zákazníky a BIOS který nedodržuje standardy a ještě se chová divně, je k tomu skvělý nástroj, znemožňuje totiž instalaci čehokoli jiného než dodaného OS. Momentálně už to došlo tak daleko, že ani ovladače od Lenova plné nebezpečných patchů nezvládají udržovat ten HW v bezchybném provozu

Postrehol este niektory majitel Lenova podobne problemy a ak ano ako ich vyriesil? Hlavne to prehrievanie zvysaenim nasobica po vypnuti monitora a neprihlasenie sa do WIFI po spanku (asi "suboj" ovladacov Lenovo-MS)

Mrkni se na anglické fórum Lenova, tam je materiálu dost, ale řešení tam obvykle nejsou