» Poradna » Programy

Problém s LCD TV Samsung LE37R86BD

Zdravím,
mám s touhle TV vetší problém. Mám ji v obývacím pokoji, který je vybaven dotykovým senzorem na světlo(rozvěcování, zhasínání, tlumení a naopak), který reaguje i na infra.

Problém je v tom, že když pustí TV, tak se stává(celke často), že i po odložení ovladače se najednou ozve tón aktivace infra senzoru na světlo a začne se mi samo rozvěcovat nad hlavou... vypadá to jako by TV vysílala infra signál před sebe a tím ovlivňovala světlo, ikdyž TV by podle mě měla být čistě taky jen senzor. Fakt netuším.

Nemá s tím někdo zkušenosti??

Odpovědi na otázku

A nemáš nějak "upatlaný" tlačítka na DO,že by třeba zůstávaly "viset"?!
PS.Jestli nevyzařuje můžeš vyzkoušet pomocí digifoťáku nebo pomocí mobilu s foťákem

Tu TV mám měsíc, takže tlačítka jsou v pohodě.
Jak si to myslel s tím foťákem??

Vezmu foťák,dělám že fotím IR diodu a vidím na displeji,jestli svítí nebo ne,no.

Mozno to spajas s TV omylom,mne sa takto spustal stropny ventilator.Bol na dialkove ovladanie,ale kupeny v Rakusku a nesplnal Slovenske myslim ze telekomunikacne norny.Potom som zistil,ze mi to spusta dialkove ovladanie na niektorom aute.Nikdy som nazistil ktore,ale ked vonku zapipalo otvorenie auta mne sa spustil ventilator.Potom to zrazu prestalo,asi to auto majitel predal.Skus sa sustredit na cudzie dialkove ovladace z okolia.

Young Cracker: Tak TV nevysílá nic, ale mazec trik s tím foťákem...

amigo: Bydlím v paneláku, takže pochybuju, že by nějaké jiné dálkové ovládání mělo vliv na světlo, problémy začali až po koupi tohoto TV.

Spíš mi to připadá jako kdyby si ovladač kontroloval že TV funguje a jak je nastavená, něco jako při LAN komunikaci livepacket nebo jak se tomu říká... prostě každou minutu třeba vyšle signál k TV a pokud se chytí a odpoví rychle, tak neovlivní světlo, ale když hledá, tak narazí na světlo a je problém. Sem se díval na stránky výrobce a ten ovladač je speciálně udělanej jako all in 1, 5v1, ovládání na TV, DVD atd. takže možná kontroluje připojení k jiným zařízením...

A je to opravdu infra,co ovlivňuje to světlo? Když se zakryje senzor na tom světle,přestane to dělat?

jj, přestane... s ovladačem na minulou TV THOMPSON jsem to ovládal taky, ale tam se mi to aspoň samo nezapínalo.