Problém s kompatibilitou základní desky a hdd

Dobrý večer.Známý měnil základní desku která odešla v domácím počítači (starý socket lga775)Našel si na internetu použitou GA-G31M-ES2L , zkontroloval jestli je jeho procesor v podporovaných a prostě ji koupil.Dali jsme to dohromady. Normálně vše funguje, v biosu se ukazuje HDD. Při bootu vyskočí BSOD 0x0000007B. Tenhle problém znám, už jsem jej řešil dřív a tak chci v BIOSU změnit HDD mode na AHCI. Jenže tady takový mod není. Deska jej nepodporuje. Chtěl jsem problém vyřešit reinstalací Windows ale ani při naformatování disku přes instalátor jej nebylo možné nainstalovat. Chybová hláška který přitom vyskočila byla něco na způsob že nebylo možno vytvořit systémový oddíl a odkazovalo to na bios. Zkoušel jsem také jiný HDD s Windows ale problém to nevyřešilo. Má otázka zní, jakým způsobem mám nyní počítač zprovoznit ? Napadlo mě pouze využít jiný počítač k tomu abych na něm nainstaloval windows, nabootoval a pak zkrze windows změnil režim na ahci a pak použil takto připravený HDD pro novou základovou desku. Je to vlastně vůbec možné? Děkuji předem za odpověď.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

V jakou revizi té základní desky má (bývá to napsáno v rohu desky)?Jinak Gigabyte u některých desek míval některá nastavení v SETUPu skrytá a aby se k nim dalo dostat, tak bylo nutno na úvodní obrazovce SETUPu nutno stisknout kombinaci kláves CTRL-F1.