» Poradna » Ostatní

Problem s kodem

program reseni_kvadraticke_rovnicereal ::a=1,b=2,c=1real x1,x2real d,eprint *,"ax^2 +bx+c =0"print*,"zadejte a,b,c"d= b*b-4*a*cif (d>0)then x1= -b+d**(0.5)/(2*a) x2= -b-d**(0.5)/(2*a) print *,x1,x2 if(d==0)then x1= (-b)/(2*a) x2= (-b)/(2*a) print *,x1,x2 else e=d**0.5 print *,"x1=",b,"-",e,"i","/",(2*a) print *,"x2=",b,"+",e,"i","/",(2*a) end ifend program Při spuštění mi to hází chybu : - the block IF construct on line 11 has not been terminatedCompilation failed.Nevíte někdo co s tím , ve fortranu teprve začínám

Odpovědi na otázku

Vždyť to máš v té chybě napsané.IF construct has not been terminated

tak mi napis jak to mám přepsat :)

Máš tam dva IFy, ale ukončil jsi pouze jeden.

Za taková slova pouze jedno ode mě. NAS.RAT