» Poradna » Ostatní

Problém s kódem pro Arduino Nano...

Zdravím,usiluju tady o naprogramování meteostanice na Arduinu. Mám zde Arduino Nano (nebo spíš jeho čínský klon), teploměr DHT22, barometr BMP180 a LCD displej 16x2 s I2C modulem na zadní straně. Napsal jsem si vlastní program:<p>#include <wire.h>#include <lcd.h>#include <liquidcrystal_i2c.h>#include "DHT.h"#include <sfe_bmp180.h></sfe_bmp180.h></liquidcrystal_i2c.h></lcd.h></wire.h></p><p>SFE_BMP180 pressure;</p><p>#define ALTITUDE 20.56 #define I2C_ADDR 0x27#define Rs_pin 0#define Rw_pin 1#define En_pin 2#define BACKLIGHT_PIN 3#define D4_pin 4#define D5_pin 5#define D6_pin 6#define D7_pin 7</p><p>#define DHTPIN 2#define DHTTYPE DHT22DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);LiquidCrystal_I2C lcd(I2C_ADDR,En_pin,Rw_pin,Rs_pin,D4_pin,D5_pin,D6_pin,D7_pin);float t1,t2; </p><p> void setup(){ Serial.begin(9600); lcd.begin (16,2);lcd.setBacklightPin(BACKLIGHT_PIN,POSITIVE);lcd.setBacklight(HIGH); lcd.home ();lcd.print("METEOSTANICE");delay(5000);dht.begin(); pressure.begin(); } void loop(){ char status; double T,P,p0,a; status = pressure.startTemperature(); if (status != 0) { delay(status);</p><p> status = pressure.getTemperature(T); if (status != 0) { Serial.print("1"); lcd.clear(); lcd.setCursor(0,0); lcd.print("BMP Teplota: "); lcd.setCursor(0,1); Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

A tu kniznicu lcd.h ktoru volas a nenachadza ju, mas nainstalovanu?