» Poradna » Počítačové sítě

Problém s klientem WL-5460AP a wifi routerem WL-1000UR

zapojil jsem k WL-5460AP od ISP wifi router WL-1000UR. Za tímto routerem mám další WL-5460AP v režimu Client, tento AP má nastavenou IP 192.168.100.252 a připojené PC dostává IP z DHCP od AP automaticky. Problém je tento: - po vypnutí a zapnutí PC nejde PING na bránu, ale můžu si PINGgnout na AP - jdu do nastavení místní sítě, nastavím IP 192.168.100.250 (jako bych chtěl nastavovat AP) a potvrdím - vzápětí jdu opět do nastavení místní sítě a nastavím přidělení IP z DHCP automaticky - okamžitě funguje ping na bránu a do celého netu Co může být příčinou tohoto stavu? Původ je patrně v PC (W2K SP4), ale kde?

Odpovědi na otázku

zkus zakazat DHCP a pridel IP napevno co to udela v praxi...ne vzdy DHCP maka jak ma...rychle sem od nej upustil MMike

1. ve všech klientech je nutno vypnout DHCP-server. (v tvém případě na tom 5460 u počítače)Proč? Počítač vyšle broadcast paket s adresou 255.255.255.255 - určený všem dostupným DHCP. Jako odpověď obdrží nabídky ze všech serverů a vybere si (na základě rychlosti). Pokud si vybere jako server klienta (je nejblíž, tedy velká pravděpodobnost rychlé odpovědi), obdrží adresu od něj, ale s ní ndostane od AP spojení. 2. Pokud problém přetrvá, zkus nastavit ve vlastnostech netbios_over_tcp-ip protokolu trvalé zapnutí (default je automatic). Toto nastavení je ve vlastnostech TCP-IP protokolu, záložka wins.(alespoň u XP, nevím přesně, jak to je u 2k).