Problém s jádry

Ahoj mám 4jadrovy procesor i7 4720hq v acer aspire V17Nitro a nejde mi nastavit v konfiguraci systému počet procesorů tak tam je jen 1 procesor i když mám 4jadro a nejde to prenastavit.Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

spusť "msconfig" (případně zadej v nabídce start do vyhledávacího: msconfig pak tedy v okně "konfigurace systému" klikni na záložku: Spuštění počítače a dále pak dole na záložku : upřesnit možnosti.. v tom zobrazeném novém okně odškrtni políčko, kde je udaný počet procesorů.. tedy tak aby to políčko zůstalo nezaškrtnuté..!.. Pak jen potvrď O.K. a Použít.. O.K. a následně restart..Pak už bys měl po restartu vidět ve správci úloh(výkon) všechny jádra procesoru..

Děkuji za radu funguje vynikající:)

procesor máš skutočne len jeden, jadier viacej. aj keď je pravda, že v msconfigu je uvedený počet procesorov, miesto jadier, ale budiš. čo chceš docieliť? v nastavení si vieš obmedziť počet jadier pri štarte, štandardne by mal systém používať všetky dostupné prostriedky. takže keď máš 4 a nastavíš mu 4, tak to pôjde rovnako ako keby si tam nič nenastavoval..

v BIOSe alebo UEFI nemas volbu vypnutia ostatnych jadier?