» Poradna » Počítačové sítě

Problém s internetovýma stránkama

Prosím o pomoc.
Používám wifi internet 1024 Kb/s a poslední měsíc mám velký problém. Jakmile zadám adresu (např. www.viadrus.cz), tak mi to hodí po chvilce hlášku "server nenalezen" nebo "server nelze nalézt" a pod. (podle toho který internetový prohlížeč zrovna použiju). Mám 4. intern. prohlížeče: IE, Mozillu, Operu a SeaMonkey. Najede mi tak průměrně každá 40-cátá int. adresa( V Mozille).
U "www.znamost.cz" mi IE většinou hlásí: "stránku nelze zobrazit", Opera hlásí: CHYBA! Nelze nalézt vzdálený server" a Mozilla ji okamžitě najde. Kolikrát mi při prohlížení internetových stránek následující stránka nenajede. Některé stránky někdy jedou, někdy ne.
Používám AVAST, Ad-Aware 2007 a Spybot - Search & Destroy. Vše je stále aktualizováno.
Mám Windows XP SP 2.
Spybot - Search & Destroy mi najde: "Problém: Microsoft.WindowsSecurityCenter.AntiVirusOverride, druh: 1 entries"
Zatím jsem neměl odvahu tohle odstranit. Mám to udělat?

Odpovědi na otázku

Tu polozku odstran a zkontroluj, jestli nemas vir.

Jak píše kolega zkontroluj si PC na viry a spyware ( nikdy neuškodí občas to provést ), ale také je možné, že má Tvůj provider špatně nastavené reverzní záznamy a nebo je nemá vůbec. Pak by skutečně některé stránky mohli odmítnout připojení. Nevím jaké máš připojení, ale určitě si zkontroluj příkazem ping "adresa" -t komunikaci, nejlépe dlouhodoběji, zdali nemáš výpadky v komunikaci. Pak by stránky samozřejmě mohli mít výpadky také.